מחאת הסלולר ברחוב החרדי: בשבועות האחרונים נרשמים עוד ועוד אירועים שבהם מיעוט קיצוני משחית חנויות סלולר שלא עומדות, לדברי אותם פורעים, בתנאי כשרות מחמירים מספיק. מקרה כזה אירע אתמול בחנות סלולר בירושלים, כשהפעם נעשה שימוש בבואש ובגז מדמיע שהופנה כלפי מוכר ולקוח בחנות.

בני אגסי, בעל החנות שהותקפה, תיאר: "נכנסו לחנות שני אנשים, אחד עם גז מדמיע והשני עם בקבוק בואש. אחד ריסס את המוכר בגז מדמיע והשבית אותו. השני השפריץ בכל החנות את הבואש. זה ריח נוראי שלוקח לו כמה ימים טובים לצאת".

"לא יודע בני כמה הם, אבל הם היו ילדים. לדעתי פחות מ-18. הם היו רעולי פנים, אבל בעיניים שלהם ראו שהם ילדים. המטרה שלהם זה לייאש אותנו, להגיד לנו: תלכו הביתה, תסגרו את החנות. לא רק המוכר נפגע אלא גם לקוח, שזה הרבה יותר חמור".

מה המתנגדים הללו רוצים מכם?
"אנחנו נמצאים באזור חרדי, הסניף הספציפי הזה כשר. אנחנו מוכרים טלפונים כשרים ומוגנים בלבד. הם רוצים שנמכור כשרות מאוד ספציפית, זו של ועדת הרבנים. לא טוב להם שנמכור כשרות אחרת, בין אם זה הדרן או פתרון אחר. לא יודע מה עומד מאחורי זה, אבל להערכתי עומד על הפרק הרבה מאוד כסף".

יש ביקוש לכשרות שאתם מציעים?
"יש ביקוש, צורכים את זה. יש כל כך הרבה כשרויות, המגזר כל כך רחב. כל אחד והצרכים שלו ולפי הרבנים שלו. רב אחד אומר שמותר מייל וואטסאפ, ורב אחר אומר אחרת. כל אחד ברמה שלו. יש מגוון כל כך גדול. אלה שעושים את הטרור, שבאים ופוגעים בנו, הם קבוצה מאוד קטנה מתוך הציבור הזה".

מה עשו עם העבריינים הללו?
"לא ידוע לי שעצרו אותם. אנחנו בקשר ישיר עם המשטרה, הגשנו תלונה, אבל לא תמיד מעדכנים אותנו. אם היו עוצרים אותם סביר להניח שהיינו יודעים".

אתה מפחד מהם?
"באותו הרגע אני לא מפחד, אבל אחרי כל מקרה עולה לי בראש: מה יהיה הצעד הבא שלהם? מה הם עוד יכולים לעשות? הם ממציאים את עצמם מחדש, מאוד יצירתיים. בהתאם לחוק, ציידנו את הצוות עם גז פלפל".

תגובת משטרת ישראל: "אנו רואים בחומרה בריונות ואלימות מכל סוג שהיא, לרבות נגד בעלי עסקים. מיד עם קבלת הדיווח, הוזעקו למקום שוטרים ונפתחה חקירה במשטרה. נציין כי רק לאחרונה הוגש כתב אישום נגד חשוד שהצית חנות סלולר באזור, ונעצרו מעורבים נוספים בגין עבירות אלימות וונדליזם".