תאילנד: שלטונות המדינה דחו שוב את הדיון בהחלטה לשחרר את הישראלי נתי חדד, שעצור במדינה כבר למעלה משלוש שנים. המועד החדש לקבלת ההחלטה - ינואר 2020.

"אימא, בבקשה תצילי אותי. אני נרקב פה. אני מיואש ואין לי תקווה. כל פעם דוחים מחדש את הדיונים בעניין השחרור שלי ואני משלם מחיר קשה", אמר חדד לבני משפחתו בסוף השבוע לאחר קבלת ההחלטה, "אני מאבד פה את השפיות ופוחד למות".

זו הפעם השלישית בתוך שנה בלבד בה שלטונות תאילנד דוחים את הדיון בבקשתו של חדד בלי שום סיבה מיוחדת, וסימני הייאוש ניכרים היטב על פניו וגופו של הישראלי שמרצה עונש מאסר בבית הכלא המרכזי שבקוסומוי.

"בשיחה איתנו הוא היה שבור לגמרי ולא מבין למה כל הזמן דוחים את הדיונים בעניינו", מספרת נורית, אמו של חדד, בשיחה עם mako. "התנאים בבתי הכלא בתאילנד קשים מאוד. זה לא כמו בישראל, ואני פוחדת שבכל יום אקבל טלפון שחס וחלילה קרה משהו לנתי ואולי הוא מת. אני חיה בחרדות קשות, מתחים ודאגה בלתי נגמרת לשלומו".

נתי חדד 2019
חדד לפני מעצרו | צילום: צילום מסך מתוך דף הפייסבוק "מצילים את נתי חדד"

כזכור, חדד מרצה בימים אלה מאסר שני בכלא התאילנדי, זאת לאחר שישב שעבר בכלא המקומי בחשד להחזקת נשק במרפאה שהקים וסייעה לישראלים בקוסומוי. חדד נדון לשנתיים מאסר על עבירה זו, ריצה את מלוא תקופת העונש, וכעת הוא נדון לארבע שנים נוספות בגין תרופות שהחזיק על פי החשד שלא כחוק במרפאה שהקים.

עד לפני כמה חודשים, חדד ואמו נורית היו בטוחים שדרכו חזרה ארצה בטוחה לאחר ששרת המשפטים בזמנו, איילת שקד, יחד עם השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, חתמו על בקשה שנשלחה לשלטונות תאילנד ובה דרשו את להעביר את חדד להמשך ריצוי עונשו בישראל, אך מאז עברו 9 חודשים וחדד כאמור עדיין עצור בכלא בקוסומי.

צפו בריאיון המלא עם נורית חדד
אמו של חדד, נורית | צילום: החדשות

"חשבנו שנתי יהיה בבית כבר בפסח. אחר כך קיווינו שנראה באותו בראש השנה - והתאכזבנו. אני כבר לא יודעת מה לחשוב יותר. בשבוע שעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו היה בטבריה בעצרת בחירות ואמר שידאגו להחזיר את נתי הביתה", מספרת האם נורית והייאוש נשמע היטב בקולה.

"אני פונה שוב לראש הממשלה: תחזיר לי את הבן לישראל! עושים לו עוול. זה ילד שסייע למאות מטיילים ישראלים שהיו זקוקים לטיפול רפואי ולא היה להם כזה. הוא הציל חיי אדם רבים והגיע הזמן שתחזיר לו על כך ותביא לי אותי הביתה בריא ושלם. אני לא ישנה בלילות וכל הזמן חושבת על נתי", סיכמה נורית בדמעות.