עשרות חרדים, קומץ מחסידות קטנה, תקפו היום (שני) בנתניה חייל חרדי, תושב נתניה, שהגיע לבקר את חבריו ולעשות סידורים. הם הקיפו את החייל, שמשרת במחנה שורה ועוסק כבר מספר שבועות בזיהוי גופות חללים מהטבח בנובה וביישובי עוטף עזה, השליכו לעברו חפצים שונים וקראו לעברו קריאות גנאי ו"שיקסע".

אזרחים שהבחינו בנעשה, ירדו מבניינים סמוכים כדי לסייע לחייל להיחלץ מידי התוקפים, תוך שהם מגנים את מעשיהם ומנסים לסלק אותם מהמקום, שם נוצרה המולה. "בושה וחרפה מה שהם עשו לחייל. מיד כשראינו שתוקפים אותו ירדנו מהבניין וגירשנו את החרדים שתקפו אותו", שחזר ד', תושב בני ברק.

"עברו הימים שחרדים תוקפים חיילים בבני ברק. בושה וחרפה. לא ניתן לזה יד", הוא מוסיף. "אנחנו בעיר מוקירים ומעריכים את החיילים שעושים לילות כימים להגן על ביטחון המדינה ומוסרים נפשם למען עם ישראל. כולנו ניצבים מאוחדים מאחוריהם ומגנים את הקומץ הזה שפגע בחייל ותקף אותו".

במשטרת בני ברק פתחו בחקירת נסיבות המקרה, במסגרתה נעצר חשוד בתקיפה, תושב העיר בן 23. באמצעות המשטרה ובהסכמת חייל המילואים שהותקף, נוצר קשר ישיר בינו לבין ראשי הישיבה שבה לומד החשוד, שהביעו את התנצלותם על התקרית והבהירו כי זו אינה דרכם וכי הם מגנים ומוקיעים את האירוע בפרט, ובכלל כל גילויי אלימות מצד תלמידי הישיבה כלפי חיילים, או כל גורם אחר.