בתום פעילות מבצעית ממוקדת, עצרו אתמול שוטרי המחוז הדרומי שני גברים, בשנות ה-20 לחייהם, בחשד למעורבות באירוע הפעלת מטען הצינור בבאר שבע, בפתח הבניין של כתב הפלילים של mako, שמעון איפרגן. הם הובאו לחקירה בימ"ר נגב והיום (שישי) הוארך מעצרם בבית משפט השלום בעיר בארבעה ימים.

בתיעוד מהפיצוץ שאירע לפנות בוקר שלשום, נראה אחד החשודים מגיע לכניסה חבוש בקסדת אופנוע. הוא נראה מצית את המטען, מניח אותו ונמלט מהמקום. שניות ספורות לאחר שנמלט - המטען התפוצץ וגרם לנזק רב. המשטרה פתחה ביום רביעי לפנות בוקר בחקירת האירוע, שהסתיים ללא נפגעים.

עם קבלת הדיווח בעניינו, שוטרים, חבלן, מז"פ וכוחות נוספים הגיעו למקום ופתחו בסריקות, איסוף ממצאים בזירה ופעולות לאיתור החשודים. בתוך כך, כוחות בילוש של ימ"ר ויס"מ נגב, בשיתוף יחידות מודיעין מחוזיות, הצליחו להתחקות אחר מיקום וזהות החשודים, תושבי ב"ש, מה שהוביל למעצרם אתמול אחר הצהריים בעיר.

כזכור, זו הפעם השלישית בשנה האחרונה שבה מגיעים עבריינים לפתח ביתו של העיתונאי. בחודש דצמבר הונח רימון הלם בפתח ביתו של איפרגן כאיום מצד ארגוני פשיעה על פועלו. שבוע לאחר מכן, נזרק רימון לעבר חניית הבניין שלו. עד למעצר החשודים אתמול, לא הצליחה המשטרה לשים את ידה על מי מהם, על אף הסרטונים. 

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן, קיים הערכת מצב והחליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב נגב, תוך הנחיה לפעול באופן מיידי ובכל האמצעים הנדרשים, על מנת לאתר את החשודים. מגורמים במשטרה נמסר כי המחוז הדרומי של משטרת ישראל, ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו ויפעל באופן גלוי וסמוי, במטרה להגיע לעבריינים הפועלים בניגוד לחוק ולמיצוי הדין עימם, למען שלום הציבור וביטחונו.

מועצת העיתונות והתקשורת מסרה בתגובה על האירוע החמור: "אנו מביעים דאגה עמוקה מהתגברות ההתנכלויות וההתקפות על עיתונאים העושים את מלאכתם. האירוע הקשה האחרון היה פיצוץ מטען חבלה בפתח ביתו של העיתונאי שמעון איפרגן, כתב הפלילים של mako, דבר שעלול היה לעלות בחיי אדם.

"המועצה ובראשה הנשיא, שופט בית המשפט העליון בדימוס חנן מלצר, קוראת לכל גורמי אכיפת החוק לפעול ביתר שאת כדי ללכוד את התוקפים ולנהוג איתם בכל חומרת הדין - וכן לטפל בתקיפות בהסתה לאלימות נגד עיתונאים  בכל הפלטפורמות".