אור שימשי מתגורר במושב גבעת חן הסמוך לרעננה. כנופיות של גנבי רכב מהשטחים פשטו על המושב במהלך השבוע האחרון וגנבו רכוש השייך לתושבים, ותוך פחות מרבע שעה כבר נכנסו לקלקיליה עם הרכוש היקר ונעלמו.

ביום חמישי בבוקר שימשי נחרד לגלות שגם הוא נכנס לרשימת הקורבנות של עברייני הרכוש מהשטחים כאשר גילה שאופנוע השטח האהוב שלו (הוסקוורנה 700' בשווי של כ-30 אלף שקל), נגנב יחד עם קלנועית של השכן ורכב גולף. שימשי החליט שלא לוותר ולהפוך עולמות כדי להחזיר אליו את האופנוע שלו.

"התקנתי ג'י.פי.אס באופנוע והתחלתי באמצעות האפליקציה שיש לי בטלפון לעקוב אחר הגנבים", סיפר שימשי ל-mako, "במקביל ביקשתי מחבר טוב שלי שיש לו מכונית לנסות לעזור לי לאתר את האופנוע".

בתחילה הגנבים הגיעו לג'לג'וליה, שימשי הזעיק את המשטרה אבל שוטרים שהגיעו למקום לא מצאו את האופנוע הגנוב. בהמשך התברר שהגנבים כבר היו בדרכם לקלקיליה.

י', חבר של שימשי, לקח את מכוניתו ויחד עם חברו הטוב החלו לנסוע לכיוון קלקיליה. שימשי הנחה אותו לפי האפליקציה היכן נמצא האופנוע שלו בכל זמן נתון. שימשי יחד עם חבר נוסף החלו גם הם לנסוע לכיוון מחסום קלקיליה.

"הבחנתי שהגנבים עושים את דרכם לקלקיליה ככול הנראה כשהאופנוע נמצא על גבי משאית או טנדר", ציין שימשי, "י' החבר שלי ואני לא הרחק ממנו נסענו לכיוון קלקיליה. היה ברור לי שאם לא נגיע בזמן למחסום האופנוע ייכנס לקלקיליה וייעלם בלי סיכוי לאתר אותו בכלל. המרדף הזה נועד מבחינתי להראות שאנחנו האזרחים לא מוותרים על רכוש שגונבים לנו. החלטתי להפוך עולמות להחזיר אותו. זה מבאס שמישהו גונב לך אופנוע מחצר הבית". במהלך המרדף עצמו נפגעה גם מכוניתו של א'.

בשלב מסוים התברר שהגנבים נכנסו כבר לתוך קלקיליה. "החבר הבחין במשאית של הגנבים שבה היה האופנוע הגנוב וחסם אותם. הגנבים מבהלה ברחו מהמשאית. י' נכנס פנימה לבדוק אם השאירו את המפתח אבל לא מצא. הוא פתח את הדלת האחורית של המשאית ומצא את האופנוע הגנוב שלי, הקלנועית ורכב מיני גולף".

הקלנועית הגנובה בקלקיליה (צילום: אור שימשי)
הקלנועית הגנובה בקלקיליה | צילום: אור שימשי

כמה שניות לאחר מכן התרחשה הדרמה האמיתית. בעוד י' מנסה להוציא החוצה את האופנוע הגנוב של שימשי הגיעו למקום פלסטינים חמושים ואיימו עליו לעזוב את המקום. "הגיעו חמושים שביקשו ממנו לעזוב אחרת יירו בהם. הם פחדו שהצבא ייכנס פנימה בעקבותיהם ורצו למנוע בעיות כדי שלא יעצרו להם מבוקשים", שחזר שימשי, "אז הם לא רצו להסתכן ופשוט עזבו את המקום עם המשאית".

הקלנועית הגנובה בקלקיליה (צילום: אור שימשי)
הקלנועית הגנובה בקלקיליה | צילום: אור שימשי

י', שנכנס לקלקיליה ללא אישור של הצבא, נחקר על ידי המשטרה ובסיום החקירה שוחרר. שימשי לא ויתר ופנה לגורמים במנהלת התיאום והקישור ולפלסטינים כדי לסייע לאתר את האופנוע שלו.

"בג'י.פי.אס אני רואה שהאופנוע נמצא באחד הבתים בקלקיליה וזה מתסכל אותי שאי אפשר להוציא אותו החוצה. פנה אליי פלסטיני שביקש 8,000 שקל עבור החזרת האופנוע ומצד שני היו המון פלסטינים שהתקשרו אליי וביקשו לעזור לי", ציין שימשי.

שלשום נכנס יחידה מיוחדת צבאית לקלקיליה במסגרת פעילות מבצעית אבל לא מצאו את האופנוע. "אני מקווה שיאתרו אותו לפני שיפרקו אותו לחלקים. בינתיים לפי הג'י.פי.אס הוא עדיין בקלקיליה", אמר שימשי ל-mako, "אני מקווה שבעזרת המת"ק יאתרו את האופנוע ויחזירו לי אותו".