שלושה אסירים מצרים בשנות ה-50 לחייהם שנידונו למוות לאחר שהורשעו בעבירות של רצח וסחר בסמים, נמלטו לפני כמה ימים מבית הכלא השמור בעיר טנטה שבצפון המדינה, במה שהפכה לאחת הבריחות הגדולות בתולדות מצרים.

הבריחה הדרמטית של שלושת האסירים מסעירה בימים האחרונים את המדינה השכנה מדרום, וכבר הובילה להדחתם של בכירי הכלא והסוהרים שנרדמו בשמירה.

על פי החשד, השלושה חפרו מנהרה במשך חודשים ארוכים מתחת לאפם של הסוהרים ואנשי הכלא מבלי שאיש הבחין במעשיהם, וקיים חשד סביר שהשלושה קיבלו עזרה מתוך תחומי הכלא.

על פי הדיווחים שמגיעים ממצרים, השלושה הבריחו לתאם סכינים, כפות ומזלגות, באמצעותם חפרו את המנהרה, ובדרכם אל מעבר לחומות הכלא, השלושה איתרו את מצלמות האבטחה, ניטרלו אותן, וברחו לחופשי בשעת בוקר מוקדמת.

מספר מצלמות אבטחה של עסקים ובתים הממוקמים בסמוך לבית הכלא תיעדו את השלושה בזמן שצעדו באחד הרחובות הסמוכים לכלא בדרכם לחופשי, וכמה שעות לאחר שנמלטו, כאשר הסוהרים נכנסו לתאם של השלושה, הם הופתעו לגלות שנעלמו, אז גם גילו את המנהרה שנחפרה מתחת לתא.

מחקירה שערכו רשויות האכיפה במצרים עולה כי השלושה נעלמו בזמן החלפת משמרות הסוהרים, וצוות חקירה מיוחד שהחל לחקור את פרשת בריחתם של השלושה חושד כי הם קיבלו כאמור עזרה מכמה סוהרים שסייעו להם לברוח, במיוחד לאחר שאיש מצוות הסוהרים לא שם לב להשבתת מצלמות האבטחה.

כוחות משטרה רבים ברחבי מצרים נמצאים בימים אלה במצוד אחר השלושה בניסיון לאתר אותם, מאחר ומדובר בעבריינים המסוכנים לציבור שחלקם נידונו כאמור לעונש מוות.