אתמול (שני) בלילה והיום בבוקר פשטו בלשי משטרת ירושלים על בתי מבוקשים בשכונות חרדיות בעיר בחשד שהיו מעורבים לאחרונה במקרי אלימות רבים, והגיעו לשכונות המדוברות כשהם מצוידים בצווי מעצר חתומים על ידי בית המשפט.

במהלך הפשיטה נתקלו השוטרים בהתנגדות אלימה מצד תושבי שכונת מאה שערים, וחלקם אף כלאו כמה מהשוטרים בבתים ובחצרות ומנעו מהם להשתתף בפעליות המבצעית.

"הם התנהגו באלימות קשה כדי למנוע את המעצרים ותקפו אותנו בצורה חריפה", שחזר אחד השוטרים. "הם ירקו עלינו, קיללו ובעטו בנו. הם זרקו עלינו אבנים, קרשים, ברזלים, עציצים וזכוכיות והיינו בסכנת חיים של ממש".

באחד המקרים לשוטרים לא נורה ברירה והם נעלו את היציאה של אחד הבתים בשכונה בשרשראות ברזל בניסיון למנוע מהמתפרעים לצאת החוצה, ובמקרה אחר (בסרטון כאן למעלה) הם הבחינו באדם עם מסיכה לפניו מחופש לאישה ועצרו אותו במקום.

בהמשך התברר שכמה מהשוטרים נזקקו לטיפול רפואי ונאלצו להזעיק כוחות משטרה נוספים שייחלצו אותם מהמקום ויעזרו להם לעזוב את השכונה ללא פגע, וממשטרת ישראל נמסר כי הם מתייחסים בחומרה רבה לאירוע וציינו כי הם ימשיכו  לפעול לאכוף את החוק איתור ומעצר של החשודים במטרה למצות עמם את הדין.

צילום: ישי ירושלמי באדיבות האתר "חדרי חרדים"