אופקים: ר', תושב העיר שהגיע לתחנת המשטרה המקומית לפני כתשעה חודשים ובמהלך ויכוח עם אחד השוטרים תקף אותו בדוקרן מאולתר וסכין, נידון לאחרונה לעונש של 20 חודשי מאסר בפועל.

האירוע יוצא הדופן התרחש כאמור בתחילת השנה, אז הגיע ר' לתחנת המשטרה בעיר הדרומית. בכניסה לתחנה הוא נתקל בשוטר ששאל אותו לפשר מעשיו במקום, ואחרי שענה לו שהגיע להגיש תלונה, החל ויכוח במהלכו שלף ר' דוקרן מאולתר עשוי מעץ וסכין מחודדת, התנפל על השוטר וניסה לדקור אותו בבטנו.

"השוטר, שהיה בסכנת חיים ברורה אחרי שהותקף בדוקרן המאולתר, שלף את נשקו והדף את ר' ששלף לפתע סכין נוספת וניסה לדקור אותו שוב. שוטר נוסף שעבר במקרה במקום הבחין באירוע, ניגש לעזור לחברו ומנע אסון כבד", הסבירו גורמים במשטרה.

שניות לאחר מכן, שוטר שלישי שהיה עד לאירוע והגיע למקום שלף גם הוא את אקדחו בניסיון להרתיע את ר', ורק אז הצליחו השוטרים להשתלט עליו ולקחת מידיו את הדוקרן והסכין.

מיד עם מעצרו ר' נכבל באזיקים ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה תוך שהוא מגדף ומאיים על השוטרים. "אתה תשלם על כך שהכאבת לי", איים ר' על השוטר שעיקם את ידו ותקף אותו לדבריו.

לאחר מעצרו הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד ר' לבית המשפט בגין עבירות של תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

התביעה במשפט ביקשה לגזור עליו עונש מאסר בפועל שכן במעשיו סיכן את חיי השוטרים ולדבריהם תכנן את מעשיו היטב, לא פעל באופן ספונטני ורק באורח נס לא נפגעו אנשים באירוע.

ר' עצמו סירב להסביר בחקירתו במשטרה או בבית המשפט את המניע למעשיו, ולכל אורך הדרך שמר על זכות השתיקה ולא ענה על שאלות החוקרים.

וכך, לפני מספר ימים קבע השופט בגזר הדין כי הנאשם פעל בקור רוח, רצה לפגוע בשוטרים ויש לגזור עליו עונש מרתיע. בסופו של הדיון גזר השופט על ר' עונש של 20 חודשי מאסר בפועל ותשלום פיצוי של 1,500 שקלים לכל אחד מהשוטרים שניסה לדקור.