לאחר שבתחילת השבוע נעצרו חברי חוליה שתכננה לחסל בכיר מארגון הפשע של האחים מוסלי, כעת מתגלה כי יעד החיסול היה אלי מוסלי. חברי החוליה תצפתו ועקבו אחרי מוסלי שבאזור רחוב דיזנגוף וצפון תל אביב, מעקב שנמשך כמה שעות. חברי החוליה הצטיידו באקדח גלוק, מחסנית ומסכות כדי להסוות את פניהם.

"המטרה של חברי החוליה הייתה לחסל את אלי מוסלי", חשף גורם במשטרה, "לא מן הנמנע שהם פעלו בשליחות ובהוראה של יריבו ראש ארגון הפשע ערן חייא. הצלחנו לעצור אותם ממש בדקה ה-90. הם היו מופתעים מאוד מהמעצר".

בחוליית החיסול חברים תשעה חשודים, בהם כמה עבריינים בכירים המוכרים למשטרה ממרכז הארץ. בין העצורים שני אחים מבני ברק והעבריין שלומי ניאמצ'יק המזוהים עם ערן חייא, השוהה בימים אלו לסירוגין באי באלי שבאינדונזיה ובתאילנד.

ערן חייא
יריבם של המוסלים, ערן חייא

חברי החוליה נעצרו בשני שלבים על ידי בלשי היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב, לפני כשבועיים ובתחילת השבוע. החשודים שומרים על שתיקה בחקירתם. סנגוריהם הכחישו בבית המשפט כל קשר לניסיון לחסל את מוסלי. סנגורו של ניאמצ'יק טען שהוא היה בבית באיזוק אלקטרוני בביתו בראשון לציון לאחר ששוחרר בתיק 1131 ואין לו קשר לאירוע.

חוקרי המשטרה טוענים מנגד כי ניאמצ'יק, שהוא יעד מודיעיני בכיר של ימ"ר תל אביב, היה קשור לחוליית החיסול למרות היותו במעצר בית. הם מיעטו לחשוף ראיות בבית המשפט כדי לא לשבש את החקירה. מעצרם של כל החשודים הוארך בבית משפט השלום בתל אביב בין שלושה לחמישה ימים.

שלומי ניאמצ'יק
שלומי ניאמצ'יק, אחד מחברי החוליה

"הראיות נגד מרבית החשודים התעצמו בימים האחרונים. ייתכן ויהיו מעצרים נוספים", הסביר גורם במשטרה.

לפני יותר משנה מוסלי ניצל מניסיון חיסול לאחר שעבריין הטמין מטען חבלה מתחת למושב מכוניתו בביתו שבכפר שלם. החשד היה שהעבריין ברוך בורוכוב הניח את המטען. בורוכוב חוסל כמה שבועות לאחר מכן. עבריינים המזוהים עם משפחת מוסלי היו עצורים 45 יום על ידי חוקרי היאחב"ל, אבל למרות שהיו ראיות נגדם הדבר לא הבשיל לכתב אישום והם שוחררו. בתגובה, חייא והאחים שון ודין קסנטיני, שהספיקו כבר לערוך סולחה עם האחים יוסי ואלי מוסלי לאחר שהיחסים עם חייא עלו על שרטון, חשודים שהיו מעורבים ברצח העבריין ליאור גרינברג כנקמה על רצח חברם הטוב בורוכוב.