שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיעו ביום ראשון צעיר בן 25 שאנס את חברתו של אחיו. האונס התרחש לפני כשנה וחצי באחד מחופי הכנרת. א', אחיו ובני משפחתם התמקמו בשורה של אוהלים ליד החוף ועשו "על האש". חברתו של האח ושתי חברותיה הקימו אוהל לא הרחק מבני משפחתו.

היחסים בין האח לבין חברתו היו באותה תקופה "צוננים" אבל הם בדקו אפשרות לעשות קמבק. האח וחברתו נפגשו באחד הערבים אבל פרצה ביניהם מריבה גדולה והיא החליטה לעזוב את החוף.

י' ואחיו החלו לחפש אותה ברחבי החוף. אחרי כשעה הם איתרו את החברה וחברתה ישנות באוהלים נפרדים. י' ואחיו חזרו לאוהלים של המשפחה. בשעה ארבע לפנות בוקר י' עזב את מתחם האוהלים של משפחתו ונכנס לאוהל בו ישנה החברה של אחיו ושתי חברותיה. החברה סיפרה מאוחר יותר בעדותה במשטרה ששתתה חצי בקבוק ערק וישנה שינה עמוקה.

י' נשכב לידה, נצמד לגופה ונגע בה. החברה חשבה שמדובר בחבר עמו רבה. אבל בשלב מסוים האח נגע באיברים אינטימיים בגופה ואנס אותה.

היא התעוררה בבהלה, והבחינה שמדובר באח של החבר. היא הגישה תלונה בתחנת המשטרה. סרטוני מצלמות האבטחה תעדו את י' נכנס לאוהל בו ישנה חברתו של אחיו ויוצא ממנו.

י' טען בעדותו במשטרה כי בטעות נכנס לאוהל של החברה של אחיו וכי התכוון לשכב לצידה של חברתה ב' אותה הכיר קודם לכן.

"היה חשוך, קיבלתי לפני כן איתותים מ-ב' אז רציתי לישון לצידה. הבנתי שהיא מעוניינת בי", טען י'. הוא סיפר שגם חברתו של אחיו הסכימה למגע שלו ונשכבה עליו אבל הכחיש בתוקף שאנס אותה.

פרקליטות מחוז צפון הגישה נגד י' כתב אישום חמור בגין אונס. השופטים ששמעו את עדויות הצדדים החליטו לקבל את גרסתה של המתלוננת כי נאנסה. השופטים התייחסו לעובדה שבתחילה י' הכחיש את האירוע אבל במהלך המשפט הודה שנגע בחברה של אחיו אבל לא אנס אותה.

בהכרעת הדין הם ציינו שעדותה של המתלוננת הייתה אמינה ועקבית בעוד עדותו של י' בבית המשפט הייתה שונה במהותה מעדותו הראשונית במשטרה. השופטים ציינו שגם אם המתלוננת השתמשה בסמים או אלכוהול אין הדבר מעיד על כך שהיא לא דוברת אמת והעלילה עלילות על הנאשם. השופטים הרשיעו את י' בעבירות של אונס ומעשה מגונה וגזר הדין יינתן בקרוב.