צעיר ישראלי נפל קורבן לחטיפה ושוד בעיר מדיין שבקולומביה, הוא נחטף והוכה בצורה קשה בפניו. לאחר האירוע הוא פונה לטיפול רפואי בבית חולים. על פי פרסומים באתרים רבים בקולומביה, הצעיר הישראלי בן ה-36 נפש בעיר מדיין ולאחרונה קבע פגישה עם צעירה מקומית אותה הכיר דרך אפליקציית טינדר. על פי החשד, לאחר שיח בין השניים, הם קבעו להיפגש במסעדה באזור, ולאחר שסיימו לאכול השניים הזמינו מונית ותכננו להמשיך יחד לנקודה הבאה.

"בשלב הזה האישה ככל הנראה יצרה קשר עם כמה גברים שהתנפלו על הצעיר הישראלי וחטפו אותו לרכבם", מסר בהצהרה לתקשורת קולונל חוסה מירנדה, סגן מפקד מטרופולין ואז'ה דל אבורה שבצפון מערב המדינה.

על פי דבריו של מירנדה, הצעיר הישראלי הוכה בצורה קשה לאחר שהוכנס לרכב בו נהגו שלושת החשודים בחטיפתו, ולאחר שהשתלטו עליו, השלושה נמלטו מהמקום והחלו בנסיעה פרועה עד שהבחינו במחסום משטרתי שהוקם בסמוך. לאחר שהשוטרים שמו לב שהרכב "נסע בצורת זיג-זג חשודה" לדבריו של מירנדה, השוטרים צעקו להם לעצור, אבל השלושה המשיכו בנסיעה פרועה עד שאיבדו שליטה על רכבם.

חטיפה קולומביה (צילום: טוויטר משטרת קולומביה)
הרכב בו נחטף על פי החשד הצעיר הישראלי | צילום: טוויטר משטרת קולומביה

לאחר שהשוטרים השתלטו על הרכב, הם שמעו את זעקותיו של הצעיר הישראלי מתא המטען. "כשפתחנו את תא המטען מצאנו צעיר שהוכה בפניו וטען שכל שאר יושבי הרכב חטפו אותו וגנבו את חפציו כמה דקות קודם לכן בשכונת אל פובלדו, ובמהלך מנוסתם הם פצעו אותו", מסר גורם ברשויות החוק במדיין.

מיד לאחר מעצרם של השלושה, צעירים בני 21, 24 ו-26, הישראלי פונה לטיפול בבית חולים מקומי, אז גם התגלו ברכבם של החוטפים כמה כלי נשק והתברר שכולם הם בעלי עבר פלילי עשיר והלוחיות ברכב היו מזויפות. לדברי החוקרים, במכונית נמצאו לוחיות רישוי נוספות "הקשורות לרכבו של הצעיר השוודי קייל אלכסנדר מקנזי", שנמצא מת על גבעה במדיין בסוף פברואר לאחר שנפל קורבן לשוד.