מומי (מרדכי) קסנטיני , נחשב במשך שנים רבות לאחת הדמויות הבולטות והחזקות בארגון הפשע של העבריין שלום דומרני, מי שהשתחרר לאחרונה מהכלא. קסנטיני נחשב לעבריין אלים ומסוכן שמחזיק ב-18 הרשעות על עבירות סמים ואלימות, וספק רב אם דומרני ציפה לקבלת הפנים שהכין לו קסנטיני ועלולה להוביל למלחמת עולם דווקא בין שתי כנופיות המזוהות כל כך עם דומרני על רקע השליטה בשוק הסמים וההלוואות באשקלון. 

"במקום להתאחד סביב שלום ולתת לו כוח ועוצמה, אנשיו של קסנטיני ויריביו פוגעים בכוח שלו בשטח", טוען עבריין אשקלוני המכיר היטב את המתרחש היום בעיר. "הרצח הבא הוא עניין של זמן למרות המעצרים. למומי יש לא מעט חיילים בחוץ שיסיימו עבורו את העבודה ויפגעו בכל מי שמנסה לפגוע בו או בכנופיה שלו".

לפני כחמש שנים הגיע קסנטיני לבית המשפט המחוזי בבאר שבע וטען בפני השופטים שנטש את עולם הפשע וביקש מהם לשחרר את בנו אליאב שנעצר בגין החזקת מטען חבלה. אלא שמאז עבר לא מעט זמן, ולטענת המשטרה קסנטיני ובנו הפכו בימים אלה, עוד לפני שחרורו של דומרני מהכלא, לצמד מסוכן המאיים של השקט השברירי גם כך באשקלון.

לפני כמה חודשים היה זה אליאב שנעצר בגין דקירה של צעיר מקומי לאחר שלא אהב את אחד הפוסטים שכתב האחרון  בפייסבוק, זאת למרות שהצעיר הנדקר הפתיע במהלך חקירתו את חוקרי המשטרה וטען שבזמן הדקירה הוא שהה בביתו והוא ואליאב חברים טובים, מה שהוביל לשחרורו של קסנטיני הצעיר.

מומי קסנטיני  (צילום: דודי לוי | כאן דרום)
מומי קסנטיני | צילום: דודי לוי | כאן דרום

מומי קסנטיני  (צילום: דודי לוי | כאן דרום)
זירת הירי ממנה נמלטו קסנטיני ואנשיו | צילום: דודי לוי | כאן דרום

אלא שבמשטרה חושדים שקסנטיני הצעיר עדיין מזוהה בצורה כזו או אחרת עם ארגונו של דומרני, ארגון ממנו כאמור התרחק אביו בשנים האחרונות. לטענת המשטרה, מומי (51), אליאב (24), ועבריין נוסף בשם רן חמיאס (שריצה עונש מאסר על סמים) הצטיידו לפני כמה שבועות באקדחים ותכננו לסגור חשבון עם עבריין יריב המזוהה אף הוא עם דומרני, הכל כאמור  על רקע השליטה בשוק הסמים וההלוואות בעיר.

לפי המשטרה השלושה הגיעו בשעת ערב לרחוב השורשים באשקלון, וארבו לכמה עבריינים ששהו באותה שעה בתוך רכב באחד הרחובות בעיר ותכננו לפגוע בהם. זמן קצר לאחר מכן קסנטיני האב עצר את המכונית באמצע הכביש, בנו אליאב ירד ממנה וירה שלושה כדורים לעבר הרכב בו ישבו העבריינים להם ארבו. שניות לאחר מכן היה זה חמיאס שירה מאקדחו כדור נוסף ממנו נפגע עבריין יריב שנפצע באורח קל עד בינוני ופונה לבית החולים ברזילי לקבלת טיפול רפואי בזמן שקסנטיני ואנשיו נמלטו מהמקום.

חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש פתחו בחקירה מיד לאחר הירי, לקחו את מצלמות האבטחה מהזירה והתחקו אחר הרכב בו נסעו השלושה. בלשי המשטרה שעברו על סרטוני האבטחה הגיעו מהר מאוד למסקנה שמדובר בקסנטיני ובנו, וכן זיהו את חמיאס כמעורבים בירי. בהמשך, היה זה סוכן סמוי בשם 'אלפא' שהופעל על ידי בלשי ימ"ר לכיש כדי להשיג ראיות נגד סוחרי סמים שפעלו באשקלון וחלקם היו מזוהים עם הארגון של דומרני, וגם היה זה שהשיג את הראיות אותן חיפשו השוטרים וקושרות את קסנטיני, בנו וחמיאס לאירוע הירי.

השלושה נעצרו ונחקרו, וכאשר החוקרים הציגו בפניהם את הראיות נגדם הם בחרו לשתוק ושמרו על זכות השתיקה לאורך כל החקירה. למרות זאת, בסוף השבוע האחרון הגישה פרקליטות מחוז דרום כתבי אישום חמורים נגד השלושה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחסים להם עבירות של נשיאת נשק, ירי מנשק חם, וחבלה בכוונה מחמירה. לאחר הצגת הראיות דרשה הפרקליטות מבית המשפט להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.