זה כבר כמה שבועות שבבאר שבע פועלת כנופיית שודדי סיגריות שחבריה מטילים את אימתם על עובדי פיצוציות שונות בעיר, ובמקביל גונבים עשרות אלפי חפיסות סיגריות מדי שבוע בשווי של מאות אלפי שקלים.

שלושת חברי הכנופיה, כך על פי החשד, הם צעירים עבריינים מהפזורה הבדואית אשר נוהגים להגיע בשעות הלילה המאוחרות לפיצוציות בעיר כשהם חמושים בסכינים ושקי יוטה, רעולי פנים ונוהגים במכונית גנובה. בדרך זו הם שדדו לאחרונה כמה פיצוציות ברחבי העיר וגרמו לטראומה לא פשוטה אצל חלק מהעובדים שרובם מסרבים לחזור לעבודה.

"אחרי מה שקרה לי אני לא מעוניין לעבוד יותר בפיצוציות ותחנות דלק", מספר ל', צעיר שנשדד לפני כשבוע. "היו רגעים שאשכרה פחדתי שיירצחו אותי". את השודדים, כאמור, תגובת העובדים לא מטרידה, ולפני כמה ימים הם תועדו באחת הפיצוציות בשכונת נווה זאב שבדרום העיר.

בתיעוד שעלה לרשת נראים השלושה נכנסים למקום בריצה, מאיימים לפגוע בעובד ההמום, וזמן קצר לאחר מכן אוספים מאות חפיסות סיגריות לתוך שקי היוטה יחד עם עוד מוצרי טבק. רגע לפני שעזבו את המקום הם כלאו את העובד בתוך המחסן, גנבו מהקופה סכום של כ-3,000 שקלים, מאות מצתים, עקרו כספת ונמלטו מהמקום.

כמה דקות לאחר מכן הצליח העובד להשתחרר ולצאת מהמחסן והזעיק את כוחות המשטרה. השוטרים שהגיעו למקום  פתחו בסריקות נרחבות אך השודדים כבר הספיקו להימלט לדרכם, והחשד הוא שאותם שודדים איימו על בעלי פיצוציות שישלמו להם פרוטקשן וכשאלה סירבו החליטו לשדוד אותם.

כמה ימים אחרי השוד בנווה זאב, אותם שודדים, כך על פי החשד, הגיעו לפיצוציה אחרת בשכונה ג' בעיר בשעה חמש בבוקר, היכו את העובד האומלל שהיה במקום כשאחד מהם שולף מברג גדול ומאיים לדקור אותו אם יעז לברוח או לצעוק לעזרה. וכך, במשך כרבע שעה, השודדים עשו בפיצוצייה כבשלהם, גנבו סיגריות, מוצרי טבק וממתקים בשווי של כ-200 אלף שקלים.

כאמור, במשטרה חושדים שמדובר בכנופייה המורכבת מצעירים תושבי הפזורה הבדואית, ונכון לימים אלה הוקם צוות חקירה מיוחד על מנת ללכוד את השודדים ולהחזיר את הביטחון לבעלי העסקים והעובדים בעיר.