בית משפט השלום בפתח תקווה גזר בימים האחרונים עונש של 14 חודשי מאסר בפועל על אורי יערי, הייטקיסט ובעל חברת מחשוב, שהורשע ששכר ערבים ממזרח ירושלים וחברון כדי שיביימו תאונת דרכים במטרה לדרוס את אשתו בעת שזו נפרדה ממנו. בנוסף, יערי יפצה את גרושתו בסכום של 20 אלף שקל.

יערי, בן 44 מכפר טרומן, נאשם כי לפני כעשרה חודשים הוא ואשתו פתחו בהליכי גירושין לאחר שנישואיהם עלו על שרטון וניהלו הליך בבית משפט לענייני משפחה בראשון לציון בנוגע לחלוקת רכוש ותשלום דמי מזונות לילדיהם.

במסגרת הדיונים בבית המשפט יערי חויב למסור לאשתו כלי רכב תקין. על רקע זה פרץ סכסוך ביניהם. הוא חויב לדאוג לחידוש רישיון הרכב של המכונית ובמידה ולא יעשה זאת, ישלם מדי יום קנס של 600 שקל. יערי ניסה להניע את המצבר במכונית אבל לא הצליח. הוא נסע לנ', מוסכניק בחברון, וביקש שיבדוק את המכונית של אשתו.

הוא תיקן את התקלה ובאותו מעמד יערי פלט לעבר נ': "אני מאחל שתדרוס אותה משאית. היא מגישה נגדי תלונות שווא במשטרה. היא כנראה מחבלת ברכב ועושה לי תרגילים'". נ', שאל את יערי האם הוא רציני בכוונותיו לפגוע באשתו, הוא השיב לו בחיוב, וזה הציע לו: "יש לי אנשים שיכולים לביים תאונת דרכים שידרסו אותה כדי לגרום לה חבלות ולנטרל אותה". 

מוסך אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
מוסך אילוסטרציה | צילום: Shutterstock

נ' הפנה את יערי לשני תושבי מזרח ירושלים. יערי נפגש איתם בביתם בשכונת בית חנינא. הם דרשו מיערי עבור ה'עבודה' סכום של 300 אלף שקל - ומקדמה של 120 אלף שקל. יערי סירב לשלם להם מקדמה מבלי לראות 'תוצאות' בשטח. "אני פוחד שאם אשלם לכם מקדמה תברחו לי עם הכסף", הטיח בהם.

לבסוף, הוא סיכם עם השניים לשלם להם מקדמה של 10,000 שקל. זמן קצר לאחר מכן השניים הגיעו לביתו של יערי לעדכן אותו בדבר הכנות לביים תאונה שבמהלכה ידרסו את אשתו וטענו שיש להם הוצאות כספיות על פעולות והכנות שעשו. כשסירב לשלם להם את הכסף, השניים לטענתו דאגו שעבריין יאיים עליו. "זמן קצר לאחר מכן קיבלתי טלפון מאדם שהזדהה כעבריין ממשפחת ג'רושי והוא אמר שכדאי לי להגיע לסולחה עם השניים ולשלם להם", סיפר יערי.

בסופו של דבר התכנית לא יצאה אל הפועל אבל הפרטים שלה הגיעו לידי חוקרי המשטרה שעצרו את יערי, שהודה במשטרה בתכנית לפגוע באשתו. נ', תושב חברון, נעצר בפרשה הואשם והורשע ונדון לשבעה חודשי מאסר בפועל ולתשלום פיצוי של 7,000 שקל לגרושתו של יערי.

יערי, באמצעות עו"ד ג'קי סגרון, חתם על הסדר טיעון יחסית קל עם הפרקליטות. הוא הורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע ופגיעה בפרטיות. התביעה דרשה לגזור על יערי עונש שבין שנתיים לשלוש שנות מאסר בפועל. 

עו"ד ג'קי סגרון (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

עו"ד סגרון ביקש להסתפק בעונש של עבודות שירות לאור מצבו הבריאותי של יערי, בעובדה שבני הזוג התגרשו, שהוא מוחזק בהפרדה בכלא ואינו יכול לראות את ילדיו. הוא ביקש לגזור על יערי לא יותר משבעה חודשי מאסר שאותם כבר ריצה. יערי עצמו הביע חרטה בבית המשפט על מעשיו: "אני מצטער על מה שקרה, לא הייתה לי שום כוונה לפגוע בילדיי או באשתי באותם הימים". 

גרושתו סיפרה לתובעת בתיק מה עובר עליה מאז המקרה: "שמונה וחצי חודשים אני והילדים מתגוררים במעון לנשים מוכות". השופט התחשב בעובדה שיערי לקח אחריות על מעשיו והחליט לגזור עליו 14 חודשי מאסר בלבד.

עו״ד יערה רשף, שמייצגת את גרושתו של יערי, מסרה: "אין מדובר ב״סכסוך גירושין שיצא מפרופוציה״ אלא במסכת אלימה וקשה שהפעיל הנאשם כלפי אשתו ואם ילדיו. מלבד כתב האישום הזה בו הורשע הנאשם תלוי ועומד נגדו כתב אישום נוסף בבית המשפט בפתח תקווה, גם הוא כנגד מעשה אלימות כלפיה. חייה נתונים בסכנה וכל חטאה הוא שביקשה לעזוב מערכת זוגית רעילה ואלימה. היינו מצפות שבתי המשפט יחמירו עם עבירות אלימות מסוג זה שכן גזר הדין שניתן לא משקף את חומרת מעשיו".