ביום ראשון האחרון נורה למוות בקריית אתא מתן לוי בן ה-23. רוכב אופנוע חבוש קסדה התקרב לעברו בעת שצעד ברחוב לילנבלום בעיר, וירה בו מטווח אפס שישה כדורים בכל חלקי גופו. לוי נפצע באורח אנוש, פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים רמב"ם תוך כדי פעולות החייאה שביצעו בו החובשים, אך כעבור שעתיים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

במקביל לפינויו של לוי לבית החולים, הועלה לאוויר מסוק משטרתי, ושוטרי משטרת מרחב אשר פתחו בסריקות נרחבות בניסיון לאתר את היורים, אך נכון לרגע זה טרם נעצרו חשודים במעשה.

ההערכות הן כי מדובר על פי החשד ברצח שבוצע על ידי גורם הקשור למשפחת פשע בצפון הארץ או בהנחיית עבריין מוכר למשטרה. בנוסף, נבדק חשד כי במרכז הפרשה עומד סכסוך כספי לכאורה בין לוי למי מהמעורבים ברצח, וקיים חשד סביר שהרצח בוצע על ידי רוצח שכיר. 

במשטרה יערכו איכוני טלפונים בנוסף לבדיקות מעמיקות במכשיר הטלפון של לוי ובדיקת מצלמות אבטחה באזור זירת הרצח בניסיון לאתר את הרוצח או מי משולחיו. תיק החקירה הועבר לטיפול חוקרי היחידה המיוחדת למלחמה בפשיעה במרחב אשר, ואלו החלו ביום ראשון, מיד לאחר הרצח, לאסוף ראיות ומידע במקום, וגבו עדויות מעדי ראייה שנכחו בזירה.

מתן לוי
מתן לוי | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מתן לוי

"רואים שמדובר ברצח שתוכנן לפרטי פרטים ושהרוצח שנשכר למשימה ידע היכן לארוב למנוח ולירות בו כמות כדורים גדולה על מנת לוודא את מותו", אומר גורם במשטרה בשיחה עם mako, "אין פה טעות בכתובת. זה רצח אכזרי מאוד וצריך להיות רקע מורכב כדי לבצע מעשה כזה".

אתמול (שני), פרסמה אמו של מתן, רינת, פוסט מרגש לזכרו של בנה בדף הפייסבוק שלה. "מתן, 6 יריות קיבלת. אימאל'ה. רצח מזעזע. לא ככה איחלתי שתסיים את החיים שלך. מתן כמה פחדתי, כמה שמרתי , כמה חפרתי לך מהפחד שתגדלו בשקט... מתן אני לא יודעת מה היה שם. אבל מה כבר משנה. הלכת לי...אני חושבת שזה סיוט. רוצה לקום מהחלום ולגלות שייצחקו עליי... איך עזבת אותי פתאום. אני חנוקה מדמעות. מתחננת. בבקשה תחזור אליי מתן", כתבה בין השאר האם.