זה קרה בשבוע שעבר בפאתי העיר חיפה: מספר אלמונים ארבו לעבריין מוכר בסמוך לגרנד קניון שבמרכז העיר וירו לעברו חמישה כדורים מטווח קצר ופצעו אותו באורח קשה.

חוקרי המשטרה שפתחו בחקירה בעקבות הירי עצרו את ג', תושב העיר בן 33, כחשוד בניסיון הרצח, ולטענתם הירי התבצע על רקע סכסוך בינו לבין אותו עבריין שנורה. ג' מצדו הכחיש מכל וכל את החשדות נגדו, טען שיש אליבי מוצק והוסיף שבזמן המקרה הוא היה בכלל בעיר אחרת.

"בזמן הירי ישבתי לאכול ארוחת ערב עם חברים בתל אביב ואין לי שום קשר למקרה", טען ג' בחקירתו, אך מכיוון  שהחוקרים הוציאו נגדו מעצר, ברגע שנודע לו על כך הוא החליט להסגיר את עצמו לידיהם במחשבה שהאליבי שלו מספיק חזק.

חוקרי המשטרה לא האמינו לגרסתו של ג' והחליטו להביאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר, ובנוסף טענו  החוקרים כי יש בידם מספיק ראיות לכך ש-ג' קשור ישירות לירי וביקשו להאריך את מעצרו בשמונה ימים בנימוק שיש להם כ-16 פעולות חקירה לבצע בפרשה.

אלא שאז, סנגורו של החשוד, עו"ד תומר נווה, שלף את הקלף הסודי מבחינתו והציג בבית המשפט סרטונים המעידים שאכן בזמן ניסיון הרצח ג' אכל ארוחת ערב יחד עם כמה מחבריו וביקש מבית המשפט לשחרר אותו ממעצר. לדבריו של עו"ד נווה גורמים אינטרסנטיים מנסים להעליל על מרשו ולבנות לו תיקים בזמן שהוא כאמור ישב במסעדה ואכל להנאתו.

אליבי בתל אביב (צילום: מצלמות אבטחה)
תיעוד של ג' נכנס למסעדה בתל אביב | צילום: מצלמות אבטחה

למרות טענותיו של עו"ד נווה, שופט בית משפט השלום בחיפה החליט להאריך את מעצרו של ג' בשבעה ימים בנימוק שאם ישוחרר הוא עלול לחבל ולשבש את החקירה. עורך הדין מצדו לא ויתר והגיש ערר על מעצרו של ג'  לבית המשפט המחוזי בחיפה והציג בפני השופטת את הסרטונים המדוברים לצד חשבונית כרטיס אשראי המוכיחה שהוא אכן אכל במסעדת המבורגרים בתל אביב בזמן הירי.

לדבריו של עו"ד נווה האירוע בחיפה התרחש בשעה 21:08, בעוד ש-ג' ישב באותו הזמן בדיוק במסעדה בתל אביב והמתין לארוחה שהזמין. עוד ציין עו"ד נווה כי הוא מוכן לשלוח לתשאול בתחנה שניים מחבריו של ג' שתועדו במצלמה אוכלים יחד עמו.

עו"ד תומר נווה (צילום: יח"צ)
עו"ד תומר נווה | צילום: יח"צ

השופטת עפרה אטיאס החליטה להורות למשטרה לבדוק לעומק את האליבי של ג' והאריכה את מעצרו ביומיים בלבד, ולאחר שחוקרי המשטרה בדקו את הסרטונים וגבו עדויות מחבריו של ג'הם החליטו לשחררו בנימוק שלא הוא ביצע את הירי. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא היו הסרטונים", ציין עו"ד נווה, "הוא יכול היה בקלות לשבת בכלא שנים רבות על דבר שלא ביצע".