יומיים בלבד אחרי ששלושה צעירים בדואים הפשיטו ושדדו באלימות את כליו ורכבו של אביב אגם, תושב באר שבע, בזמן שישב במכוניתו עם זוגתו, בסוף השבוע האחרון האלימות וחוסר הביטחון חזרו להרים ראש בבירת הנגב. 

הפעם הייתה זו חנות נוחות בתחנת דלק בעיר, שהותקפה בליל שבת האחרון על ידי שלושה צעירים בדואים שהגיעו למקום עם מכונית טויוטה אפורה.

כשהם לבושים במעילים וקפוצ'ונים המכסים את פניהם, השלושה חדרו לתוך החנות, תקפו את הקופאי במקום, גם הוא תושב הפזורה הבדואית - ואיימו עליו שיירצחו אותו אם יעז להפריע להם.

השלושה עקרו את הקופה ממקומה וגרמו לנזק של אלפי שקלים. אחרי שסיימו להשחית את המקום, הם עזבו את תחנת הדלק עם כמה אלפי שקלים שלקחו מהקופה וכן מאות חפיסות סיגריות ופריטים יקרים נוספים. מצלמות האבטחה בחנות ומחוצה לה תיעדו את השודדים מכל זווית אפשרית כמו גם את מספר לוחית הרישוי של המכונית עמה הגיעו - אך ככל הנראה מדובר בלוחית מזויפת.

"זו כבר הפעם עשירית בשנתיים האחרונות ששודדים לי את החנות", סיפר בעל המקום. "הם פוגעים בי קשות - זה עסק שמפרנס משפחה שלמה, ומקרה אריה שיף (תושב ערד שירה למוות בצעיר בדואי שניסה לגנוב את מכוניתו) יקרה פה שוב - אין ברירה. אם המשטרה לא עושה כלום, אז האזרחים ייקחו את החוק לידיים. אנחנו מרגישים מופקרים וחסרי אונים - מדובר בטרור בדואי, לא פחות".

השוד האחרון מצטרף לעוד עשרות חנויות נוחות בבאר שבע ובנגב שנשדדו בשנתיים האחרונות על ידי כנופיות של צעירים בדואים, ורק לפני כמה שבועות הגיעו שלושה צעירים לחנות בתחנת דלק בבאר שבע, ובסיוע וו גרירה וחבל שברו את הדלתות וגנבו מהמקום סיגריות וציוד בעשרות אלפי שקלים.

לדברי חלק מבעלי החנויות, הם החלו להעסיק צעירים בדואים בניסיון לצמצם את מעשי השוד והגניבה על ידי עבריינים בדואים - אבל מתברר שגם זה לא עוזר למגר את התופעה או ליצור הרתעה. "אנחנו מעסיקים צעירים בדואים מתוך מחשבה שהשודדים לא ייעזו לשדוד ולפגוע בהם - אבל בינתיים זה לא עוזר. הם שולטים בעיר ועושים מה שבא להם כי אין פה נוכחות משטרתית", זועם בעל חנות נוחות שנשדדה חמש פעמים בשנתיים האחרונות.

עם קבלת התלונה על השוד בערב שבת האחרון פתחו חוקרי תחנת משטרת באר שבע בחקירה, אך בדומה לשוד שארע לפני כשלושה שבועות - טרם נעצרו חשודים בפרשה.