"אין לי איך להסביר את זה, פשוט יכולתי להרגיש שמשהו נמצא שם": ניקולס אסקובר, אחיינו של פבלו אסקובר, חשף בסוף השבוע האחרון כי הוא איתר מחבוא שהכיל מיליוני דולרים השייכים לדודו באחת מדירות המסתור שהשאיר מאחור ברון הסמים הקולומביאני. 

אסקובר הצעיר סיפר כי הוא מצא את האוצר החבוי באחת מדירות המסתור של הנרקו-טרוריסט באזור לאס פלמס שבעיר מדיין, שם התגורר אסקובר במשך כמה שנים טובות. ניקולס, אחיינו הבכור של אסקובר, סיפר שהוא ביקר באותה דירה כמה פעמים במהלך חייו ולטענתו "תמיד הרגיש וראה דברים משונים באזור הדירה בה נמצאו מיליוני הדולרים".

View this post on Instagram

Una pequeña foto del narcotraficante más grande del mundo "pablo emilio escobar gaviria" y su hijo Juan pablo alias sebastian maroquín #colombie #pabloescobargaviria #sebastianmarroquin #narcos #steevemurphy #dea #usa #floride #memoryofpabloescobar #manuelaescobar #carteldemedellin #javierpeña #colonelcarrillo

A post shared by (@enzo_angius) on

"בכל פעם שהייתי שם הייתי יושב ליד שולחן האוכל מול חלון שהשקיף לחנייה", סיפר ניקולס. "דרך החלון, הייתי רואה מדי פעם אדם שהגיע למקום, עומד מחוץ לדירה, מסתובב סביבה, מציץ פנימה ונעלם".

וכך, כמה שנים לאחר תקרית הירי שהובילה למותו של פבלו אסקובר בתחילת שנות ה-90', אחיינו הצעיר חזר למקום שוב ושוב, בחן את האזור שבו נצפה עומד אותו אדם המסתורי – חיפש וחפר, ומצא באחד הקירות במקום את האוצר האבוד.

לטענתו של אסקובר הצעיר, שגם התגורר בדירה במשך כמה שנים, הוא מצא במקום חבילות שטרות בשווי 18 מיליון דולרים במזומן, אך לא היה לו מה לעשות עם הסכום האדיר מכיוון שרוב השטרות היו רקובים ובלתי שמישים. בנוסף, כך לטענתו, הוא מצא במקום גם גוש זהב, מכשירי קשר, מצלמה עם סליל שנשרף, מכונת כתיבה ועט כדורי.

בשיחה עם כתבים מקומיים, הוא סיפר: "היה שם שק ענק ממנו יצא ריח זוועתי, לא נגעתי בו, אבל אני יכול לספר שזה היה ריח שהיה גורם לכל אחד להתעלף גם 100 פעם". בהמשך הוסיף אסקובר כי רק שנים אחרי מותו של ברון הקוקאין בני משפחתו קברו את שרידי גופתו באחוזת הענק שלו, ולטענתו הלוויה התקיימה לאחר שגופתו של אסקובר הוצאה מקברה המקורי בשביל לבדוק האם הוא נורה למוות או בכלל שם קץ לחייו בעימות עם רשויות האכיפה.

למעשה, עד היום, חלק מבני משפחתו של אסקובר, ובראשם אשתו לשעבר של ובנו הבכור, עדיין משוכנעים שהוא התאבד באותו קרב יריות ולא חוסל על ידי רשויות האכיפה כי שכולם מאמינים עד היום.