זו כנראה עובדה ידועה שגנבים ושודדים תמיד יעדיפו לבחור בקורבן שלא יכול להילחם חזרה, וחלקם הגדול יעדיפו להתמקד באדם קשיש בזמן שוד כשהם מקווים שהפשע שלהם "יעבור חלק וללא התנגדויות".

זה בדיוק מה שקרה לפני כמה ימים בווילס, רק שהפעם הגנב קיבל את הפתעת חייו לאחר שהיה בטוח שהוא מצא לעצמו "קורבן קל", גבר בן 77 שניגש להוציא מזומנים מכספומט, ומהר מאוד גילה שאותו קשיש לא מתכוון לוותר ונלחם חזרה.

באירוע יוצא הדופן שתועד במצלמות האבטחה שבסמוך לבנק אליו ניגש הקשיש להוציא כסף, ניתן לראות בבירור את הגנב מתגנב מאחוריו של הגבר המבוגר, מנסה לשדוד אותו, אך האחרון לא נשאר חייב, שולף אגרופים ומנסה להילחם חזרה.

בסרטון המלא מהאירוע ניתן לראות את הקשיש מגיע לחנייה מול הכספומט בשעה 6 בבוקר, יוצא מרכבו וניגש להוציא כסף - אז הוא "נכנס בין כוונות" של גנב שארב במקום כשהוא לבוש בז'קט זוהר ופניו מכוסות חלקית בעזרת צעיף.

וכך, לפני שהגנב הצליח להכניע את האיש התמים, האחרון לא נשאר חייב, שלף את אגרופיו, ניסה להילחם חזרה, ואפילו הצליח לשחרר אגרוף או שניים לכיוונו של הגנב המופתע שלבסוף מחליט לוותר ונראה עוזב את המקום.

האירוע, שזכה מן הסתם לתהודה רבה בכל רחבי אירופה והפך לוויראלי בטירוף, הוביל את המשטרה המקומית להתייחס אליו בכל כלי התקשורת בממלכה הבריטית: "הקורבן במקרה הזה גילה אומץ רב והצליח להבריח את הגנב, אך פונה לבית החולים לאחר המקרה כשהוא סובל מחרדה. אנחנו מבקשים מכל מי שמזהה את החשוד להגיע לתחנת המשטרה ולהתלונן", מסר הבלש סטיבן מאיין ממשטרת דרום ויילס.