ססיליה פלהוי ופרינילה סחוהולם, שתי הנשים שעל פי החשד נוכל הטינדר סיימון לבייב הונה במעל 100 אלף יורו, מתכוונות להגיש נגדו תביעה תקדימית ראשונה בבית משפט בישראל. המהלך מגיע לאחר שבית משפט באמסטרדם דחה תביעה שהגישה סחוהולם נגד בנק הולנדי שהעביר למקורב של לבייב כספים מבלי לוודא שלא מדובר באיש קש.

"אנחנו בודקים ברצינות להגיש תביעה בשם הלקוחות שלי בישראל", גילה עו"ד ישראל לונשטיין, שמייצג את פלהוי וסחוהולם יחד עם עו"ד הרמן לונשטיין. "סיימון אזרח ישראלי ויש עילה לתבוע אותו בארץ. הלקוחות שלי בעד לתבוע אותו בארץ". 

אם בתו של נוכל הטינדר למגזין (צילום: TinderSwindler_netflix)
פרנילה סחוהולם (מימין), איליין שרלוט וססיליה פלהוי | צילום: TinderSwindler_netflix

ססיליה ופרנילה היו בנות הזוג לשעבר של סיימון לבייב (שמעון יהודה חיות בשמו הקודם). לטענת השתיים, לבייב ביקש מכל אחת מהן הלוואה של מעל 50 אלף יורו כדי לממן את עסקיו, והבטיח להחזיר להן את הכסף בהקדם האפשרי. את הכסף הן העבירו לו באמצעות בנק משוודיה לחשבון בנק באמסטרדם שבהולנד שפתח אחד ממקורביו.

"סיימון הבטיח שיחזיר לנו את הכסף בהקדם אבל זה לא קרה", טענו השתיים. "הוא פשוט נעלם. הונה אותנו בסיוע של אנשי שקש שעבדו איתו".

סיימון לבייב במטוס פרטי (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סיימון לבייב)
סיימון לבייב במטוס פרטי | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סיימון לבייב

ל-mako נודע כי השתיים, יחד עם איליין שרלוט, אזרחית הולנדית שלבייב עקץ בעשרות אלפי יורו, הגישו לפני כמה חודשים תביעה לבית המשפט המחוזי באמסטרדם נגד הנהלת הבנק בטענה לרשלנות בעת העברת הכספים מחשבונן לחשבון הבנק של אחד מאנשיו של לבייב מבלי לבדוק את הבעייתיות שבעניין.

סיימון לבייב (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של סיימון לבייב)
סיימון לבייב יחד עם שומר הראש שלו פיטר | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של סיימון לבייב

השלוש טענו לרשלנות חמורה של הבנק, שאפשר העברת את הכספים לאיש הקש של לבייב. בית המשפט דחה את תביעה של שרלוט והיא הגישה ערעור לבית המשפט העליון במדינה.

סיימון לבייב
סיימון לבייב ובעיגול בעת מעצרו ביוון

התביעה של סחוהלם נדונה בבית המשפט, אבל נדחתה על ידי שופט. עורכי דינה דרשו ששופטים אחרים שלא קשורים לתיק הקודם של שרלוט ידונו בתיק. תביעתם התקבלה והדיון בתיק יהיה בעוד כמה חודשים.