דרמה התרחשה לאחרונה במשפטו של מנחם מנדל אסרף, נכדו של זאב רוזנשטיין: העבריין בן ה-19 הודה בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירה של החזקת אקדח, זאת במסגרת הסדר טיעון שחתם עם התביעה באמצעות פרקליטתו, עו"ד ימימה אברמוביץ'.

אסרף, בנה של השחקנית שרית רוזנשטיין, אחת מששת ילדיהם המשותפים של זאב ואיבון רוזנשטיין, נחשב לשם מוכר היטב בעולם הפשע הישראלי, ולפני כמה שנים אף ריצה חלק גדול מעונשו באותו התא בכלא איילון יחד עם סבו זאב, לאחר שהתחבר לחבורת עבריינים צעירים באזור חולון ובת ים שהייתה מעורבת בפשעים חמורים.

חלק מחברי אותה כנופייה נעצרו על ידי שוטרי היחידות המרכזיות במשטרת מרחב האיילון ומחוז תל אביב, ואסרף עצמו, שהיה חזק על הכוונת של ימ"ר איילון, נעצר לפני כחצי שנה על ידי בלשי על ידי ימ"ר איילון ושוטרי היס"מ שעקבו אחריו בשעת בוקר מוקדמת בזמן שנסע על אופנוע ברחובות חולון.

בזמן מעצרו נתפס אסרף עם אקדח תשע מ"מ וכדור טעון בקנה, ובחקירתו הסכים להודות בכך שהחזיק באקדח, אבל שמר על זכות השתיקה כאשר נשאל על ידי החוקרים במי התכוון לפגוע ומהיכן השיג את האקדח. "הוא התנהל כמו עבריין בכיר ומשופשף", מציין קצין משטרה, "אי אפשר היה לשבור אותו במהלך החקירה והוא סירב לספר לאן נסע ובמי התכוון לפגוע. הוא רק הודה שהאקדח שייך שלו".

במשך למעלה מחודש ניסו במשטרה להבין מי היה האיש בו היה אמור אסרף לפגוע, אבל כל מאמציהם עלו בתוהו, עד שלבסוף הבינו שלא יצליחו לפצח את התעלומה, והפרקליטות כאמור הגישה נגדו כתב אישום נגד אסרף בגין עבירה של החזקת כלי נשק.

ימימה אברמוביץ' (צילום:  גיא צרחי)
עו"ד ימימה אברמוביץ' | צילום: גיא צרחי

בשבועות האחרונים התנהלו מספר גישושים בין הפרקליטות לבין עו"ד אברמוביץ' בנוגע להסדר טיעון, ובסופו של דבר הוא נחתם ללא הסכמה בנוגע לעונש, אך הפרקליטות תדרוש ככל הנראה עונש של שלוש עד חמש שנות מאסר בפועל בעוד הסנגורית תבקש עונש נמוך בהרבה. גזר הדין צפוי להינתן בחודש הבא.