המקרה המזעזע והמחריד בסרטוןן כאן למעלה התרחש לפני כחמישה חודשים באילת: ב', תושב העיר בן 33, הבחין בחברו באחד מרחובות העיר והאשים אותו שגנב לו טלפון סלולרי מסוג אייפון ובגדים, והחליט לנקום בו בצורה אלימה ואכזרית.

"תחזיר לי את הבגדים שגנבת לי מהבית ואת הטלפון שלי", הטיח ב' בחברו מ'. "הג'ינס שאתה לובש עכשיו הוא שלי. תחזיר לי אותו עכשיו", צעק על מי שעד זמן קצר לפני כן התגורר איתו באותו מבנה ישן וארעי, אחרי שהשניים נקלעו לקשיים כלכליים.

ב' ציפה להתנצלות מחברו, אבל זה התעלם ממנו, מה שהוביל את ב' לקחת מוט ברזל במשקל של 4 קילו, ולאור יום ומול עיני העוברים והשבים הסתער על מ' וחבט בו פעם אחר פעם בראשו ובכל חלקי גופו. "אני אראה לך מה זה לגנוב ממני את הטלפון", הטיח ב' ב-מ' כשהוא מכה את חברו במוט הברזל לא רחם כשמונה פעמים.

עוברי אורח ששמעו את זעקותיו של מ' הגיעו למקום אבל חששו לסייע לו כי הבחינו ש-ב' נמצא בהתקף אמוק וחששו שיחבוט בהם במוט הברזל. "הוא היה בטירוף והייתי בטוח שהוא הורג אותי", סיפר מ' לחוקרי המשטרה. "ניסיתי להגן על עצמי בידיים וזה מה שהציל את חיי".

עובר אורח שעבר במקום סיפר: "חשבתי שאני בסרט פעולה. הוא לא הפסיק לתת לו מכות בראש כשהוא שוכב על הכביש חסר אונים. אם בטעות הלהב שבמוט היה פוגע בגופו של האיש הוא היה מת במקום. זה נס שהוא בכלל נשאר בחיים. פחדתי לעזור ועוד בטעות הוא היה הורג אותי".

כעבור כמה דקות הגיעו שוטרים למקום ועצרו את ב', ובחיפוש על גופו מצאו סכין מאולתרת. מ', המוכה והחבול, פונה לבית החולים יוספטל בעיר לקבלת טיפול רפואי כשהוא סובל מחבלות בראשו ובידיו.

קצין משטרה שחקר את האירוע הסביר כי רק במזל תיק האלימות הקשה לא הפך לתיק רצח: "זה מסוג המקרים שבקלות היה מסתיים באובדן מיותר של חיי אדם", ציין הקצין, ויחידת התביעות במשטרת מרחב אילת הגישה כתב אישום נגד ב' לבית משפט השלום בעיר בגין עבירות של  החזקת סכין ופציעה, ופסיכיאטר שבדק אותו קבע שהוא כשיר לעמוד לדין.

התובע מטעם חטיבת תביעות במשטרת ישראל (שלוחת מרחב אילת) דרש בבית המשפט לגזור על ב' עונש של 30 חודשי מאסר בפועל לאור חומרת המקרה, אך סנגורו של ב' ביקש להתחשב בנסיבות חייו ובכך שלא תכנן את מעשיו מראש ולא התכוון לפגוע באנשים אחרים שהיו במקום וביקש להקל בעונשו ולגזור עליו בין ארבעה ל-16 חודשי מאסר בלבד.

"עשיתי טעות. לא ידעתי שצריך להתקשר למשטרה. הייתי שיכור באותו היום ואני ממש מתנצל על המקרה", אמר ב' בבית המשפט, והשופטת ליאורה אדלשטיין החליטה לבסוף לגזור עליו 20 חודשי מאסר בפועל, וקבעה שישלם ל-מ' פיצוי של 1,500 שקלים.