מקסיקו: סרטון יוצא דופן של צמד גברים שתועדו מותקפים על ידי קבוצת עבריינים מקומיים עלה השבוע לרשת ומעורר סערה לא קטנה באמריקה הלטינית.

התקרית המדוברת התרחשה כמה עשרות ק"מ מגבולה הדרומי של מדינת אריזונה (דרום ארה"ב), בעיר פוארטו פניאסקו אשר בסונורה. נסיבות האירוע עצמו טרם התבררו סופית, אך מסתמן כי שני הגברים הואשמו בכך שגנבו מחברי קרטל מקומיים, נתפסו, הושפלו ונענשו.

בתיעוד שנמשך קצת פחות מדקה בסך הכל, ניתן לראות את פעילי הקרטל מכריחים את שני הגברים להתפשט לחלוטין ולצעוד ערומים על הכביש בעיר הנופש אשר שוכנת במפרץ קליפוניה שבמדינת סונורה.

בשלב מסוים בסרטון ניתן אף לשמוע את אחד העבריינים צוחק ברקע בשעה ששותפו צועק על השניים: "זה מה שקורה לגנבים".

כרגע לא ממש ידועה חומרת הפציעה של שני הגברים מפוארטו פניאסקו, אך ניכר כי חברי הקרטל ניסו להשפיל אותם בחומרה, ובשלב מסוים הכריחו את אחד מהם לשכב על בטנו על האספלט ואז דרשו מעמיתו העירום לשכב מעליו, וכאשר זה התנגד, הם היכו אותו עם קרש וצעקו עליו "לסתום את הפה".

חברי קרטל שפועלים באזור טיפחו לעצמם מוניטין שנוי במחלוקת לאורך השנים בתור אלו שאוכפים את החוק ברחובות העיר, ובספטמבר האחרון, פורסם כי חבורת עבריינים במקסיקו סיטי החליטה לסגור חשבון עם גבר החשוד באונס - וסירסו אותו באמצעות כלב תקיפה.