בת ים: עבריין מקומי איים להפיץ תמונות אינטימיות שמצא בטלפון סלולרי שגנב לתושב העיר במידה והאחרון וזוגתו לא ישלמו לו באופן מיידי 150 אלף שקל.

ד' (27), הוא דמות מוכרת למשטרה וריצה בעבר במצטבר שש שנות מאסר בגין עבירות אלימות, נשיאת נשק, סחיטה ואיומים. הוא נחשב לעבריין מסוכן, ובעבר היה מעורב בהצתת מכונית ודקירה אלימה, זאת למרות שלא הוגשו נגדו כתבי אישום בפרשות בשני המקרים.

לפני כחודשיים הגיע ד' לביתו של צעיר תושב בת ים יחד עם שניים מחבריו, והשלושה חבשו כובעי קפוצ'ון לראשיהם כדי שלא יהיה ניתן לזהות אותם. ד' דפק בחוזקה על דלת הבית, והצעיר שישן בחדרו עם חברתו באותו זמן נבהל מהדפיקות, ניגש לדלת ופתח אותה, וכשהבין שד' וחבריו מנסים לפרוץ פנימה, הוא ניסה למנוע זאת מהם וחסם את הדרך בגופו.

ד', בתגובה, הלם בפניו של הצעיר, נכנס לביתו, וגנב מכיס מכנסיו את הטלפון הסלולרי שלו ועוד סכום של 4,000 שקלים במזומן שהיה בבית. "אם אתה רוצה שהכול יהיה בסדר ויעבור בשלום, תן לי הקוד לסלולרי שלך", פקד ד' על הצעיר המנומנם שחשש להסתבך עם חבורת הפורצים ונתן לו את הסיסמה למכשיר.

מיד לאחר מכן נמלטו השלושה מהדירה, ולאחר כמה ימים החל הסיוט הגדול של הצעיר שנשדד: ד' יצא איתו קשר ואיים עליו שאם לא ישלם לו 150 אלף שקלים - הוא יפיץ ברבים תמונות אינטימיות שלו ושל חברתו שמצא בטלפון הסלולרי שגנב.

"אם אתה לא רוצה שאפיץ את תמונות העירום שלך ושל החברה שלך בטלגרם - כדאי שתשלם לי. אם לא תשלם עד הערב אני מעלה אותך באש. תכין את התחת שלך", איים ד' על הצעיר.

עוד באותו הערב עזבו הצעיר וחברתו את דירתם מחשש ש-ד' יממש את איומיו וייפגע בהם בגלל שסירבו לשלם לו את הכסף שדרש. הם לנו בדירות שונות בניסיון לחמוק ממנו,. אבל ד' לא ויתר והמשיך ללחוץ ולאיים על הצעיר שחייו בסכנה אם לא ישלם את הכסף.

טלפון סלולרי (צילום: triloks, Thinkstock)
גנב את הסלולרי ואיים להפיץ תמונות אינטימיות. אילוסטרציה | צילום: triloks, Thinkstock

"פחדנו ממנו פחד מוות. הוא אדם מסוכן שיכול היה לפגוע בנו. לא הייתה לנו ברירה אלא לברוח מהארץ", סיפרו בני הזוג המבוהלים לחוקרי המשטרה. למרות שנמלטו לחו"ל, ד' המשיך באיומיו, ויצר שוב קשר עם הצעיר וזוגתו: "יא בן ז**ה! אתה לא חוזר לארץ! כל עוד אני על הרגליים שלי אתה מת. אני אהרוג אותך ואת המשפחה שלך. אני אבוא לאימא שלך ולסבא שלך".

בהמשך ד' אף הציע לצעיר להיפגש עמו, אבל זה לא הסכים להצעה וחדל מלענות לטלפונים. "עשית טעות אחת גדולה ואתה תשלם עליה", כתב לו ד' בהודעת ווטסאפ.

לפני כשלושה שבועות אזרו הצעיר וחברתו אומץ ויצרו קשר עם המשטרה. השניים ניגשו והגישו תלונה נגד ד' והפלילו אותו בחקירתם. חוקרי המשטרה פתחו בחקירה סמויה שכללה גם איכונים שנעשו לטלפונים של ד' וחבריו, ואלו נעצרו תוך זמן קצר.

השבוע הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור נגד ד', כמו גם בקשה למעצר עד תום הליכים המשפטיים נגדו לבית משפט השלום בתל אביב. בחקירתו בחר ד' לשמור על זכות השתיקה.

פרקליטו של ד', עו"ד נס בן נתן, מסר כי טרם קיבל לידיו את חומרי החקירה, וכשיקבל אותם יגיב על כתב האישום באופן מסודר בבית המשפט.