עד המדינה המרכזי בפרשת 512 המכונה "בואינג", העיד נגד אסי אבוטבול, אך סירב להעיד נגד שאר ראשי ארגוני הפשע בישראל, ביניהם יצחק אברג'ל, אבי רוחן וחייליהם הבכירים - נעלם לאחרונה בברזיל ונתפס בימים האחרונים תחת זהות בדויה.

"בואינג", אזרח ישראלי שעל שמו הוטל צו איסור פרסום, נחשב לעד המרכזי בתיק הדגל של משטרת ישראל והפרקליטות, תיק בו הושקעו עשרות מיליוני שקלים, והוא נלכד לבסוף באמצעות טביעת אצבע שהייתה זו שהובילה למעצרו.

"בואינג" נחשב לעד בעייתי מבחינת הפרקליטות, ולמרות שחתם על הסכם עד מדינה בתמורה להטבות בנוגע לתנאי מאסרו בברזיל, שם נשפט לפני כמה שנים על עבירות סמים, הוא סירב לחזור על עדותו במשטרה נגד כמה מראשי ארגוני הפשע המובילים בישראל.

לאחר שנלכד בברזיל, הוא היה זה שפנה למשטרת ישראל והציע להיות עד מדינה בפרשה המדוברת, הגיע ארצה, חתם על הסכם מדינה, ואחרי סיום עדותו הראשונית, הוגש כתב האישום נגד המעורבים בפרשה, חלקם מואשמים בעבירות של רצח וסמים.

כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע (צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2)
חלק מהמעורבים בפרשה 512' | צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2

לאחר שסירב להמשיך בעדותו נגד שאר המעורבים בפרשה, הוא הוחזר לבית הכלא בברזיל לפני כמה חודשים, וכעת מתברר שהוא נעלם מהמדינה הדרום אמריקאית כשברשותו דרכון מזויף ותחת זהות בדויה כאמור, ונעצר במדינה שלישית.

אחרי מעצרו "בואינג" נלקח לחקירה וכעת נבדק הקשר שלו לראש ארגון הפשע יצחק אברג'ל שנשפט לפני כמה שנים על סחר באקסטזי. "מעצרו של עד המדינה בארה"ב הוא דרמה של ממש", מעריך גורם במשטרה, "נכון שהיו איתו בעיות, אבל העדות שהוא מסר לנו בזמנו נגד ראשי ארגון הפשע הייתה מגובה בראיות אחרת ובלעדיה לא היו מוגשים נגדם כתבי האישום. ההחלטה שלו שלא להעיד נגד רובם נובעת בין השאר מכך שהוא רצה שיפור והטבות בהסכם עד המדינה".

כזכור, באמצע מאי 2015, ביצעה המשטרה גל מעצרים של עשרות עבריינים במסגרת פרשה 512' תחת ניהולה של יחידה להב 433. לדברי המשטרה הפרשה עסקה ב"שורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בתחומי הפשיעה החמורה והמאורגנת ובהן אלימות וסמים על ידי עשרות חשודים ומעורבים, חלקם מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה".

ביולי 2015 הוגש כתב אישום נגד 18 נאשמים, בראשם יצחק אברג'ל, שעדיין ריצה את יתרת מאסרו לאחר שהוחזר מארה"ב. כתב האישום מאשים את אברג'ל בניהול ארגון פשע שייצא וייבא קוקאין ואקסטזי ברחבי העולם בהיקפי ענק, וחבריו ביצעו שורה של עבירות אלימות חמורות, כולל חיסולים ורצח אזרחים.