חוקרי להב 433, ביחד עם רשות המיסים, פשטו הבוקר (שני) על עיריית תל אביב וביצעו 13 מעצרים. בין החשודים שנלקחו לחקירה: עובדי אגף התברואה בעירייה, והחשד הוא ביצוע עבירות של שחיתות ציבורית, הלבנת הון וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים, במעורבות של משפחות פשע מהמגזר היהודי והערבי. אחד החשודים, בכיר בעירייה שנעצר הבוקר, נעצר לפני 12 שנה בגין חשדות דומים לשיתוף פעולה עם ארגוני פשיעה, דבר שלא הפריע לעירייה להמשיך להעסיק אותו.

מהחקירה עולה כי עובדים בחברות ניקיון המספקות שירותים למחלקת התברואה בעיריית ת"א, פעלו לקידום ענייניהם בעירייה, בין היתר בהטיית מכרזים, מתן שוחד וטובות הנאה לעובדי אגף התברואה בעירייה ומקורביהם, בתמורה לזכייה במכרזים ולשת"פ בביצוע העבירות. בנוסף, הם חשודים בניגוד עניינים ובביצוע עבירות מרמה.

הבוקר החקירה הפכה גלויה עם מעצרם של 13 חשודים, בהם גם עובדי מחלקת התברואה בעיריית ת"א, אשר הובאו לחקירה במשרדי היחידה. בסיום החקירה ובהתאם לממצאיה הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בראשל"צ.

 

עו"ד ווליד כבוב
עו"ד ווליד כבוב

עו"ד ווליד כבוב, המייצג 3 עצורים בפרשה: "ניסיון העבר לימד שפרשיות מעין אלו, אשר לרוב זוכות לכינויים בומבסטיים וכותרות צהובות, יש לומר סקסיות, מסתיימות בלא כלום".