האם אלישע (אליושה) בן שלום, אחיינו של ראש ארגון הפשע מיכאל מור, שיחק באקדח וכתוצאה מכך נפצע בלסת, או שצלף מארגון פשע נשלח למשימה לחסל אותו והחטיא את ראשו בכמה מילמטרים? בסביבתו של בן שלום וגם במשטרה הדעות חלוקות בנוגע לסיבה שהובילה לפציעתו. 

לפני כשבועיים בן שלום, השוהה במעצר בית במסגרת תיק מטען החבלה שגרם למותו של עד המדינה לשעבר טל קורקוס, נפצע כשעמד במרפסת בית הוריו בקומה הרביעית ברחוב עציון בקרית ים. הוא נפגע מקליע בלסת וכתוצאה מכך הוא נפצע באורח בינוני עד קשה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי.

בתחילה סברו במשטרה שמדובר בסגירת חשבונות בין עבריינים, אבל כמה שעות לאחר מכן הגיעו למסקנה הפוכה שייתכן כי בן שלום שיחק עם אקדח שהיה ברשותו והקליע פגע לו בלסת. שוטרים מתחנת משטרת זבולון שהגיעו לדירה לא מצאו את הקליע, לא את האקדח ושום ראייה שתתמוך בחשד שלהם, אבל מבחינתם זה לא הגיוני שמישהו יירה עליו מהקרקע לקומה הרביעית ויצליח לפגוע בו.

במשטרה טוענים שבני משפחה העלימו את האקדח והקליע כדי שבן שלום לא יסתבך בפרשה חמורה ויוחזר לכלא. אלא שגם לזה אין הוכחה חותכת מלבד חשדות. מקורב לבן שלום טוען בכלל שמדובר בצלף מיומן שארב לו וירה בו מרובה.

מיכאל מור (צילום: Photo by Flash90)
מיכאל מור | צילום: Photo by Flash90

"אליושה נלחם הרבה זמן עד ששוחרר למעצר בית אז למה שהוא יסתבך בשטות כזו ויסתכן בחזרה לכלא? משעמם לו בחיים. ויותר מזה שהוא יסכן את החיים שלו בירי על עצמו", טען המקורב. "המשטרה מחפשת תירוצים למחדלים שלה כי היא לא מצאה את הקליע, לא את הרובה ולא את הצלף".

נכון לעכשיו המשטרה אסרה על מקורבים וחברים של בן שלום לבקר אותו בבית החולים פרט לאמו. במקביל, הפרקליטות במחוז דרום והמשטרה דרשו לבטל את מעצר הבית של בן שלום ולהחזירו לכלא בעקבות ההסתבכות החדשה שלו שכן הוא הפר את תנאי השחרור שלו.

סנגוריו, עורכי הדין דורון נוי ויהלי שפרלינג, התנגדו נחרצות מאחר שלא הוכח שהוא החזיק באקדח, שיחק עמו וכתוצאה מכך קליע פגע לו בלסת. אם המשטרה תמצא ראיות שאכן הוא החזיק אקדח בידו ושיחק עמו - בן שלום יוחזר לכלא.