עבריין ממרכז הארץ נמלט לטורקיה לאחר שיריביו הוציאו על ראשו חוזה בסכום של מיליון שקל. מ', בן 40, במקור מאחד היישובים בצפון הארץ, נחשב לדמות בולטת בעולם התחתון, לאחר שביצר את מעמדו כאחד העבריינים המסוכנים במרכז וגם בצפון בארץ. 

עשרות חיילים עובדים אצלו ומבצעים עבורו משימות במסירות: החל מסחיטות באיומים של אנשי עסקים, גביית דמי חסות ועד גביית הכסף הגדול עשרות מיליוני שקלים כל חודש מהימורי בכדורגל וענפי ספורט. מדי פעם הפעיל בלדרים שהבריחו קוקאין ממערב אירופה - צרפת, גרמניה ובלגיה - לארץ.

"מ' הוא פרא אדם", ציין עבריין שמכיר אותו היטב. "כשהוא רוצה משהו הוא משיג אותו, גם ברמה של לחסל אנשים באמצעות הטמנת מטעני חבלה, שליחת רוצחים שכירים ואם צריך גם לירות עליהם טילי לאו. הוא צבר לו המון אויבים שמחכים לו בכל מיני פינות בארץ ובעולם כדי להוריד אותו. יש לו הרבה דם על הידיים".

מ' צבר הרבה כוח וככל שמעמדו התעצם כמות האויבים שלו הלכה וגדלה. הוא השתלט על כל ענף ההימורים באזור המשולש והצפון. בימים אלה, לקראת המונדיאל, הוא הקים תשתיות להפעלת מערך ההימורים.

"בתקופה הזו אפשר להרוויח 100 מיליון שקל על הימורים בחודש אחד. הוא השקיע מאות אלפי שקלים בשתיות, בסוכני שטח שדואגים להימורים און-ליין", גילה עבריין שקיבל הצעה להצטרף לרשת ההימורים. "הוא יכול לנסוע בפרארי מהניילון דנדשה אבל הוא מעדיף מאזדה 3 שכורה כדי לא לעורר חשד ולגרום לאויבים שלו לעקוב אחריו ולהוריד אותו".

לפני כשנה מ' היה מעורב בחיסול של עבריין ממשפחת פשע מצפון הארץ שעל פי החשד הקים רשת הימורים משוכללת ביותר שהתחרתה בו וגנבה לו אלפי לקוחות שהימרו אצלו. החיסול של מ' יצר מעגל דמים שהוביל לחיסול של בכיר בארגון של מ'. מ' בתגובה יצא למסע נקמה שכלל הנחת מטעני חבלה לעבריינים יריבים ששרדו בנס. חלק התפוצצו בעת שישבו בבית קפה או ישנו בבית ומטענים אחרים היו תקולים ולא פעלו.

"היה ברור ש-מ' ינקום ולא ישתוק והוא חשב שהוא גיבור גדול ושולט בגזרה ושמותר לו הכל", טען עבריין לשעבר שהיה מקורב ל-מ'. מה ש-מ' לא לקח בחשבון הוא שניסיונות החיסול הכושלים שאנשיו ביצעו ביריביו עלולים לחזור אליו כמו בומרנג.

לפני כחודש וחצי כמה עבריינים נשלחו על יד ראש ארגון פשע ממרכז הארץ לפגוע באנשיו של מ' ולבחון אפשרות לחסל גם אותו. "הוא היה המטרה לחיסול אבל נבחנה אופציה לפגוע בחיילים שלו", הסביר קצין משטרה. "זה היה ברור שהם הולכים על הראש שלו ושאין דרך חזרה. הזהרנו אותו שהוציא עליו חוזה אבל הוא החליט להתעלם כי פחד לאבד את האחיזה בשטח ולהפסיד את הכסף שלו".

לפני כשלושה שבועות אנשיו של מ' יצאו מהגנה למתקפה כאשר הניחו מטעני חבלה לעבריינים שהתכוונו לחסל אותו. מטען אחד התפוצץ לפני הזמן והשני נוטרל על ידי חבלני המשטרה.

יריביו של מ' שכרו רוצח שכיר והציעו על ראשו מיליון שקל על חיסולו. מדובר על סכום חסר תקדים במושגים של העולם התחתון בישראל.

מ', הבין שהפעם חייו בסכנה ממשית והחליט לברוח לדירת מסתור באיסטנבול. הוא לא יכול בשלב זה לחזור לארץ שכן כמה עבריינים יריבים הניחו מטען חבלה במכונית של יד ימינו וזו התפוצצה שעה לפני שהיה אמור להיכנס אליה.

אנשים המקורבים ל-מ' ציינו כי בשלב זה הוא מתכוון להישאר לטורקיה או לעבור למדינה אחרת מרוחקת יותר עד שהעניינים מול יריביו יירגעו מעט. "יש ניסיון לעשות סוג של הפסקת אש בין הצדדים", חשף ג', עבריין המקורב לשניים. "מנסים לארגן בהמשך סולחה אבל הבעיה הכי גדולה היא שאחד האחים של עבריין יריב של מ' מתנגד ורוצה את הראש שלו. אחיו נרצח לפני כחמש שנים והוא רוצה נקמה. בינתיים אין הפסקת אש אבל הכול יכול להיות. יש פה גם עניין של כסף, הרבה כסף מונח על השולחן".

ל-mako נודע כי מ' קיבל דרך מתווך שמנסה לגשר בינו לבין יריביו מסר שתמורת עשרה מיליון שקל במזומן הוא יורשה להגיע לארץ והחוזה על ראשו יוקפא ובהמשך יבוטל אם יעמוד בהסכם.

לדברי גורמים עבריינים אם מ' לא ישלם הוא עלול לשלם בראשו וזה עניין של זמן. "מ' יצטרך לשלם פיצוי אחרת הוא יישאר בגלות", הזהיר עבריין אחר. "אין לו מה לחזור לארץ. אם הוא נוחת בנתב"ג שיתחיל לספור את הדקות עד שהמכונית שלו תתפוצץ".