יחידת התביעות במשטרת מחוז חוף הגישה בימים האחרונים לבית משפט השלום בחדרה כתב אישום נגד י', תושב זכרון יעקב בן 32, שניצל מהטבח במסיבת הנובה ברעים, בגין פריצה וגניבה.

מכתב האישום עולה כי לפני כשלושה שבועות, הגיע י' למלון "עדן" בעיר מגוריו, שם שוהים מפונים מדרום וצפון שפונו מבתיהם בעקבות המלחמה. י' פרץ לאחד החדרים המשמש כמחסן, בעודו משחיל את גופו מהחלון, פתח את ארונות העובדים וגנב ארגזים שהכילו שקיות קפה, סוכר וכמה בקבוקי שמפו. שעות לאחר מכן, בשעות הלילה המאוחרות, הוא פרץ שוב לאחד מחדרי המלון וגנב מכשיר טלוויזיה, במקביל למכונת קפה שגנב מחדר האוכל.

עשרה ימים לאחר מכן פרץ י' גם לסניף של האגודה למען החייל, וגנב רכוש שנאסף למען חיילים וחיילות; עשרות ארגזים שהכילו חטיפי חלבון, עשרות זוגות תחתונים לנשים, אריזות רבות של מגבונים, ארגז מלא באריזות קפה, עשרות פנסי ראש, מטענים ניידים ועוד.

בעלת המלון ואנשי האגודה למען החייל הגישו תלונות בתחנת משטרת זכרון יעקב על הפריצות וגניבת הרכוש. שוטרי התחנה בעיר פתחו בחקירה אינטנסיבית,במהלכה הגיעו לביתו של י'. כשלא פתח להם נכנסו השוטרים פנימה, ערכו חיפוש ומצאו אותו מסתתר בארון בגדים.

כתב האישום מייחס לו שני מקרים של פריצה וגניבה, כאשר התביעה המשטרתית ביקשה להאריך את מעצרו. סנגורו של י', עו"ד אריאל שמול, חשף בבית המשפט כי מרשו ניצל ממסיבת הנובה בשבת של 7 באוקטובר, וכי בעקבות המקרה הוא הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע פעולות איבה. עוד הוסיף סנגורו שמצבו של י' מאז אותו אירוע, שגבה את חייהם של צעירים רבים, החמיר מאוד מאז וכי הוא סובל מפוסט טראומה. בית המשפט יידון בימים הקרובים בנוגע להמשך מעצרו.