בני זוג בשנות הארבעים לחייהם הנשואים מזה כעשר שנים והורים לארבעה ילדים, ידעו עליות ולא מעט מורדות בחיים אבל למרות כל הסערות הם שרדו הכול. הוא עובד כמוסכניק והאישה עקרת בית שמטפלת בילדים. 

אלא שבאחרונה הבעל הבחין שהשכן הגרוש, שהוא גם חברו הטוב, הפך להיות בן בית בביתו ונוהג להיכנס אליו בתדירות גדולה מאוד ולשוחח עם אשתו ולעיתים אפילו ישב לאכול איתם ארוחת ערב.

"אנחנו שכנים טובים וחברים אבל אף פעם הוא לא נכנס לבית שלי כמה פעמים ביום והתיישב לאכול, ולשוחח בעיקר עם אשתי על עניינים אישיים", שחזר הבעל, "זה נראה לי מוזר אבל העדפתי לשתוק כי אשתי נמצאת מרבית היום בבית ומטפלת בילדים אז לא רציתי לעורר את השדים".

הבעל הבחין בחודשים האחרונים שאשתו מגלה קרירות כלפיו בעוד שהיא מתלהבת ומגלה חמימות כל אימת שהשכן נכנס לביתם. הבעל החליט להתקין מצלמות נסתרות ומתקני האזנה ברחבי הבית כשהוא מסתייע בחוקר פרטי.

כעבור כמה ימים כאשר אשתו יצאה מבית לסידורים ולקניות במרכול השכונתי הבעל שלף את המצלמות ומתקני ההאזנה ממקומם ומסר לחוקר הפרטי. הממצאים היו מפתיעים: אשתו מנהל רומן עם השכן הטוב כבר תקופה ארוכה כשהמצלמות מתעדות אותם בכל מיני מצבים אינטימיים ביותר.

הבעל החליט לבלוע את הצפרדע אבל מצד שני החליט לא לשתוק וללמד לקח את השכן במטרה להרחיק אותו מאשתו. הוא יצא למסע נקמה אכזרי ביותר ושילם ביוקר. ערב אחד הבעל, אחיו ואביו ארבו לשכן והתנפלו עליו באמצע הרחוב. הם חבטו בו באלות וקרשים ממוסמרים לעיני עוברים ושבים.

"הם תקפו אותי באכזריות רבה. הרביצו לי בכל הגוף ולא הבנתי למה", טען השכן בעדותו במשטרה, "הם עשו בי לינץ'. יצאתי מזה במזל גדול מאוד". השכן המוכה והחבול פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי כשהוא סובל מחבלות רבות בגופו.

חוקרי המשטרה עצרו את הבעל, אביו ואחיו והם נלקחו לחקירה. המשטרה הגישה נגדם כתבי אישום חמור בגין הכאת השכן והם נשארו במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים בגלל חומרת מעשיהם ומהחשש שאם ישוחררו יכלו את זעמם בשכן.

בעוד הבעל עצור האישה שהבינה שהמאהב שלה הוכה פנתה לבית הדין הרבני במקום מגוריהם והגישה תביעת גירושין נגד בעלה. "אני אוהבת את השכן שלי ורוצה להתגרש מבעלי. אני לא אסלח לו על מה שעשה לו", טענה האישה בפני מקורביה. את האישה מייצגת עורכת הדין חני אביטן.

עו"ד חני אביטן
עו"ד חני אביטן

האישה כך מתברר עברה להתגורר עם השכן. הבעל טען בבית הדין הרבני שהוא אוהב את אשתו ולא מוכן להתגרש ממנה אף שבגדה בו. אחרי דיון ממושך הדיינים הבינו שהאישה נחושה לחיות עם המאהב והורו לבעל לתת גט.