פרשת פיצוץ הרימון בחתונתו של ראש ארגון הפשע מרחובות, עמוס לביא, ביום חמישי האחרון, גרמה לו, כך על פי גורמים בעולם התחתון, לנזק כספי של למעלה ממיליון וחצי שקלים, זאת לאחר שמרבית האורחים שהגיעו לאירוע עזבו מיד עם הפיצוץ, חלקם כלל לא הגיעו והאירוע נקטע בשיאו. לביא, כך על פי כמה ממקורביו, ירד למחתרת מאז, ניתק את הטלפון הסלולרי ומתכנן את נקמתו.

"עמוס הפסיד הרבה כסף על החתונה הזאת", מספר עבריין תושב מרכז הארץ המקורב ללביא. "הוא השקיע איזה מיליון שקל באירוע עם תקליטן נחשב, נגנים, אמנים, אוכל ברמה גבוהה וכל שאר הדברים הנלווים. הוא היה אמור לקבל לפחות מיליון וחצי שקלים ואפילו יותר מהמוזמנים הרבים".

"חלק מהמוזמנים היו עבריינים בכירים ממרכז הארץ והשרון, וגם עורכי דין שלא הספיקו להגיע ולתת לו את המעטפות 'הכבדות' והמלאות במזומנים. אלה שכן הגיעו עזבו מיד לאחר הפיצוץ, כך שאין ספק שנגרם לו נזק כספי גדול מאוד וכל זה כמובן מתלווה לבושה ולהשפלה שבמקרה כזה", מוסיף אותו עבריין.

לדבריו של אותו מקורב ללביא, זו הפעם הראשונה בהיסטוריית העולם התחתון הישראלי שעבריינים פיצצו חתונה של עבריין יריב. "מה שעשו לעמוס זו השפלה ופגיעה קשה בכבוד. זה משהו שלא עושים גם ליריבים מרים, בטח לא ביום חתונתם. הוא הביא 25 מאבטחים ובנוסף היו גם בלשים מסביב לאולם מטעם המשטרה. בסופו של דבר כלום לא עזר ופוצצו לו את האירוע".

"כמי שמכיר היטב את עמוס, אני ממליץ למי שעשה את זה לברוח מהארץ כי הנקמה תהיה אכזרית. יש לו חיילים ומודיעין טוב והוא יודע מי מעורב בזה. להערכתי תפרוץ פה בקרוב מלחמת עולם בינו לבין מי שאחראי לפיצוץ", מדגיש אותו עבריין. "אתה יודע מה זה להרוס חתונה לאחד העבריינים המסוכנים בישראל? מי שעשה את זה לקח בחשבון שהוא ישלם על כך והחשבון יהיה יקר מאוד".

אחרי חקירה ראשונית של המשטרה התברר כי ככל הנראה העבריינים זרקו את הרימון לחלקו האחורי של האולם, לכיוון החדר בו שהה לביא עם כלתו. אלא שבמקביל דוברות משטרת מרכז מסרה הבוקר (ראשון) כי "חבלני המשטרה וחוקרי הזיהוי הפלילי במחוז מרכז סיימו לשחזר את מאפייני מטען החבלה שהוטמן והופעל בערב חמישי סמוך לאולם ברחובות ונשללה השלכת רימון. מבדיקת הממצאים בשטח ע"י חבלני המשטּרה וחוקרי הזיהוי הפלילי עלה, כי מדובר בפיצוץ שמקורו במטען חבלה שהוטמן טרם האירוע והוסלק בחדר המתנה הסמוך לאולם, כאשר פריט האמל"ח הופעל בעת שנכחו בו הכלה וחברותיה, שנפגעו עפ"י גורמי רפואה באורח קל".

"ברור לנו שעמוס לביא ואנשיו לא יישבו בחיבוק ידיים ואנחנו עוקבים אחרי מה שקורה כדי למנוע כל פגיעה בחפים מפשע", מדגיש קצין משטרה במחוז מרכז. "אירוע כזה לא יכול לעבור בשקט, מיוחד כשמדובר באדם כמו עמוס לביא".

(הצילומים והסרטונים מזירת האירוע באדיבות אתר "חדשות רחובות ניוז")