פרשת הישראלי שנעצר בהודו כשבתיקו נמצאו 2.5 ק"ג חשיש הודי זכתה אתמול לסיקור בערוצי הטלוויזיה במדינה. בדיווח, שכלל תמונה שלו עם השוטרים בעת המעצר, נטען שהאזרח הישראלי נתפס על ידי השוטרים עם כמות סמים גדולה.

בתוך כך עולים פרטים חדשים אודות האזרח הישראלי שנעצר. מדובר ב-ש', תושב ירושלים בן 42, שמטייל בהודו מזה כשנה. מטיילים שנתקלו בו בהודו מספרים כי במרבית הזמן טייל לבד, ללא חברים. הוא שהה בהודו בוויזת תייר.

"הוא טייל לבדו בצפון הודו", סיפר מטייל ישראלי נוסף שפגש בו לפני מספר שבועות. "בסך הכל הוא בחור נחמד וסימפטי. ממש לא הטיפוס של עבריין".

החשיש שנתפס (צילום: מתוך שידורי הטלוויזיה בהודו)
החשיש שנתפס | צילום: מתוך שידורי הטלוויזיה בהודו

על פי החשד ש' רכש את כמות הסם העצומה מסוכן סמוי של המשטרה המקומית במחוז קולו שבמדינת 'הימאצ'ל פרדש בצפון הודו. לרוע מזלו, שלשום בעת שעשה את דרכו בשעת לילה באוטובוס ממנאלי לווארנסי, הוא נעצר לבדיקה במחסום משטרתי.

במהלך הבדיקה נמצא הסם בשווי המוערך בכ-150 אלף שקל. ש', נלקח למעצר בתחנת המשטרה המקומית וצפוי להיות מובא בימים הקרובים בפני שופט. ממשרד החוץ נמסר בתגובה, כי הנושא מוכר ומטופל ומעבר לכך לא ניתן למסור פרטים נוספים.

בשנה האחרונה נעצרו 12 ישראלים בהודו כברשותם ג'ראס (חשיש הודי). חלקם שוחררו בערבות ונאסרה עליהם היציאה מהודו עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם. השאר עצורים. 

רשויות האכיפה בהודו החלו להילחם בתופעת השימוש והסחר בחשיש בקרב מטיילים ישראלים. המדיניות כוללת פשיטות על גסטהאוסים של ישראליים ומחסומי פתע כשהם עושים את דרכם מצפון לדרום הודו.