פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין רצח נגד איתי בן עמי, תושב קרית ים, בגין רצח עו"ד משה אלנקווה בתחילת החודש שעבר. על פי כתב האישום, בן עמי דקר את אלנקווה בחזה סמוך לבריכת "גליה" בקריית ים, גרם לפציעתו הקשה ולאחר מכן נמלט מהמקום. 

הרצח התרחש לאחר שאלנקווה, שהיה תחת השפעת אלכוהול, פגש מכרים שלו סמוך לבריכה, בהם גם בן עמי. מהחקירה עלה כי אלנקווה אמר למכרים "אני אוהב אתכם, אני שונא אתכם, מי רוצה לריב?", ולאחר מכן טפח קלות על כתפי אחד מחבריו. אחד מהם השיב: "אתה שיכור, לך בדרך אחרת שלא תיפול על אנשים לא סבלניים ויהיה פה בלאגן".

על פי כתב האישום בן עמי שהיה במקום, שלף סכין ודקר את אלנקווה בחזה. "חשבנו שהוא נתן לו אגרוף לא ראינו שהוא דקר אותו בסכין", סיפרו מכריו בעדותם במשטרה.  "התנפלנו עליו ודחפנו אותו מעל משה. אמרנו לו שאנחנו מצטערים על מה שעשה לו הבחור והלכנו איתו לכיוון הקיוסק".

כעבור כמה שניות אלנקווה התמוטט על האדמה. הם הזמינו ניידת טיפול נמרץ ומשטרה למקום. בן עמי הבין שהסתבך, ונמלט מהמקום תוך שהוא זורק את הסכין המגואלת בדם בפח אשפה כדי להעלים ראיות.

צוות נט"ן טיפל באלנקווה והוא הובהל לבית החולים רמב"ם. הוא נפטר כעבור שלושה ימים ממוות מוחי שנגרם כתוצאה מהדקירה בחזה. בני משפחתו תרמו את איבריו כדי להציל חיים של חולים.

הסכין ששימשה לרצח והושלכה לפח
הסכין ששימשה לרצח והושלכה לפח

בן עמי נעצר על ידי חוקרי המשטרה לאחר הדקירה. הוא הכחיש שדקר את עורך הדין בסכין אלא רק היכה אותו באגרופיו. החוקרים בתחנת משטרת זבולון מצאו את הסכין מגואלת בדם שהעלים בן עמי וכן גבו עדויות מחבריו שהיו במקום ומצאו שגרסתו לא הגיונית.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד בן עמי לבית המשפט המחוזי בעיר בגין עבירות של רצח, שיבוש הליכי משפט והחזקת סכין.