לדונלד טראמפ לא אכפת שמיליונים ימותו. כל עוד זה לא נוגע לו אישית וכל עוד הוא יכול להוציא את עצמו טוב - לא אכפת לו שכולם ימותו. הזלזול שלו במגפת הקורונה מהיום הראשון, ההתייחסות האינפנטילית במופגן למשבר העולמי, ההתעוררות המאוחרת מדי של הממשל האמריקאי, ובעיקר ההתנערות מאחריות - היא לא פחות מפשע כלפי האנושות.

רק השבוע פורסם מידע חדש לפיו גורמי מודיעין בארצות הברית הזהירו אותו כבר בנובמבר מהתפרצות הנגיף, אבל טראמפ התעלם, ואז שיקר, ואז ניסה לשכתב את ההיסטוריה לאחור. מההתחלה היה ברור שהדבר היחיד שמעניין אותו הוא הנושא הכלכלי. הבריאות היא רק ספיח, מטרד.

עדות נוספת לכך קיבלנו בשיחת הוועידה שניהל טראמפ כם כל ראשי ענפי הספורט המובילים בארה"ב, בניסיון להפציר בהם לחזור לפעילות מוקדם ככל האפשר כדי שהקהל יוכל לשוב למגרשים. “הם (הליגות) חייבים לחזור. אני חושב שזה יקרה מוקדם יותר ממאוחר", אמר טראמפ.

זו רמה גבוהה במיוחד של ניתוק מהמציאות. קהל במגרשים? מי יכול לחשוב על דבר כזה עכשיו? בארה"ב יש נכון לעכשיו קרוב לחצי מיליון חולים ו-15,000 מתים מהקורונה - והמספרים רק ממשיכים לטפס. רוב המדינות נמצאות בהסגר מוחלט, ואין שום אסטרגיית יציאה נראית לעין, פרט לפליטות פה חסרות ביסוס של הנשיא, כמו זו שלפיה הוא רוצה שהמגבלות יוסרו עד חג הפסחא ב-12 באפריל. למה? כי זה נשמע לו תאריך סבבה. למה? כי אין שכל וגם אין דאגות.

באותה שיחת ועידה השתתפו ראשי ליגות הכדורסל, הפוטבול, הבייסבול, ההוקי, הגולף, הכדורגל, מירוצי המכוניות, וכן ה-UFC וה-WWE. עכשיו ליגת ההאבקות לא נחשבת לספורט "אמיתי", ולכן הנוכחות של הבעלים וינס מקמהון באותה שיחה היא מעט תמוהה.

מצד שני, מקמהון מיודד עם טראמפ, וטראמפ עצמו הוא כוכב WWE לשעבר וחבר היכל התהילה של הארגון. כבוד גדול. מזל שיש חברים. רסלמניה, האירוע הגדול של ה-WWE, התקיים השבוע ללא קהל ובשידור מוקלט, אבל התקיים, ועם מתאבקים ששוחים בנוזלי הגוף זה של זה. בול מה שהרופא רשם.

דונלד טראמפ מרים את ידו של המנצח בתחרות WWE, 2007 (צילום: Bill Pugliano, GettyImages IL)
יקיר עדת ההיאבקות. טראמפ ב-2007 | צילום: Bill Pugliano, GettyImages IL

אגב, ה-UFC, עוד ענף של מגירי זיעה ומשפריצי רוק, עומד לקיים את האירוע הגדול הקרוב שלהם בסוף השבוע הבא על אי בודד שיישכר במיוחד, בדיוק במרחק המספיק שיאפשר לעקוף את הנחיות הסגר של מדינת קליפורניה. אני משוכנע שטראמפ ימחא להם כפיים על הקומבינה הזאת.

בינתיים, הלחץ הגדול ביותר של טראמפ מופנה כלפי ליגת ה-NFL, שלטענתו צריכה לחזור כמתוכנן באמצע ספטמבר. זה לא מקרי. חלק מבעלי הקבוצות תומכים פומבית בנשיא ותרמו הרים של כסף לקמפיין שלו. עכשיו הם נפגעים כלכלית ועלולים להיפגע עוד יותר מדחיית הליגה או מקיום המשחקים בלי קהל, ולכן טראמפ נחלץ לעזרתם של מממניו. הכל אינטרס אישי, אפס ראייה לאומית רחבה.

אם בכל זאת רוצים להיות אופטימיים, או לכל הפחות ריאליים, ענף הספורט הראשון והיחיד שסביר שיכול לחזור לפעילות בלי יותר מדי קשיים הוא גולף (אני מתנצל בפני הקוראים שנאלצתי לקרוא לגולף "ספורט"). המשחק הוא ללא מגע, במרחק סביר פלוס בין המתחרים, ולגמרי אפשר להסתפק בצפייה בו בטלוויזיה. נחמת עניים.

דונלד טראמפ ודאי ישמח להיות אורח הכבוד שיחבוט את החבטה הראשונה, בטח בתור מי שבילה חלק גדול מתקופת הנשיאות שלו במגרשי הגולף. מה אומרים? בעיקר שהאיש הזה עוד יהרוג את כולנו.