1. בטיפול

אחרי המופע של מאמן נבחרת ישראל אנדי הרצוג בסיום ההפסד לסלובניה, היה ברור שזה לא ייגמר כאן. עד שסוף סוף נמצא מאמן שיורה את האמת הכואבת ולא מנסה לערבל, למכור לוקשים ולגנוב דעת - והוא עוד אוסטרי שאמור להיות קר רוח - זו הייתה רק שאלה של זמן עד שההתאחדות לכדורגל תחלוב ממנו עוד כמה דקות של יח"צ ובאזז תקשורתי. כן, גם לא אצל חובבי הספורט.

גם אם זו באצטלה המופרכת של "מסיבת עיתונאים מיוחדת", שלא הייתה לה שום הצדקה אקטואלית מחויבת מציאות, פרט מרכיבה על הגל. לא אתפלא, אגב, אם הרצוג יקבל בקרוב דמות בארץ נהדרת.

והנה, לאותה "מסיבת עיתונאים מיוחדת", "התפרץ" אדם אלמוני, שהציג את עצמו כבן 65, והתחיל לדבר מדם ליבו, לעיני המצלמות, בעוד רגע קאלט של "הכדורגל הישראלי", וקרא למאמן הלאומי באנגלית שכולה מערכון של החמישייה הקאמרית: "איזראל ניד פסיכולוג'י". עוד אחד שרוצה להיות הדסה מסיני.

ראשית, יש כאן מחדל אבטחה חמור - כיצד נכנס אדם שלא קשור לכלום למסיבת עיתונאים עם הדמות הבכירה בכדורגל הישראלי ומגיע קרוב, קרוב מאוד, קרוב מדי, לאנדי הרצוג (אלא אם הושתל באולם לצרכי קאלט)?

שנית, שימו לב לדו שיח של חירשים שהתנהל. ''איזראל ניד פסיכולוג'י", התעקש האיש. "איזראל ניד טו ווין", חזר והשיב הרצוג. הנה לכם ההבדל בין המנטליות הישראלית לאירופאית במשפט אחד. הנבחרת, לפני הכל, אומר המאמן - צריכה לנצח. ככה פשוט. היא לא צריכה פסיכולוג, היא צריכה שחקנים ממושמעים שלא משדרים אס"ק וזורקים זין כי זו כבר הדקה ה-90. תנו לאנדי לנצח. תאמינו לי שזה הטיפול הכי טוב שיכול להיות.

2. קליניקה

כריסטיאנו רונאלדו הבקיע רביעייה ב-1:5 של פורטוגל על ליטא והוא עדיין לא מדגדג את ערן זהבי במוקדמות היורו. זהבי, לא בכושר מלא, כבש 9 שערים במדי הנבחרת (מתוך 11!), כולל (עוד) אחד מטורף נגד סלובניה, מלך שערי הקמפיין באירופה עד כה. לרונאלדו יש בערך חצי, שישתחווה. אין ולא היה שחקן דומיננטי כל כך עבור הנבחרת שלנו כמו זהבי.

והנה עוד אנקדוטה: עם הגולים נגד ליטא, רונאלדו השלים כיבושים נגד 40 מדינות ברחבי העולם. אף לא אחת מהן היא ישראל. אם זה לא הישג אדיר - אני כבר לא יודע מה כן.

 

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

3. הסיוטים

כולם פתאום אומרים שההדחה של נבחרת ארה"ב מאליפות העולם בכדורסל היא לא הפתעה. מצחיק. כי לפני הטורניר אתרי ההימורים נתנו לאמריקאים את הזכייה. בפער. ואני בטוח שאם כל המומחים האלה היו נדרשים לשים את כספם עם הג'אמפ הראשון - גם הם היו בוחרים בארה"ב.

אז נכון, נבחרת חלומות זו לא הייתה. הם גם לא היו מתקבלים להיות נושאי התיקים של נבחרת החלומות. גם לא נושאי התיקים של נושאי התיקים. ועדיין, נבחרת של שחקני NBA אמורה להיות פייבוריטית תמיד. ולכן הפסד ברבע הגמר הוא הפתעה.

לא שהאליפות הזו מעניינת מישהו שאינו עכבר כדורסל. הטורניר האמיתי הוא הרי באולימפיאדה, ולשם יגיעו כמה כוכבים קצת יותר גדולים מדונובן מיטשל וג'ייסון טייטום, אז אפשר להירגע.

מי שבאמת צריכה לעניין את האוהד הישראלי היא נבחרת צ'כיה, שהגיעה לאליפות בלי השחקן הבולט שלה, אבל עם מאמן ישראלי. אדם שיוכל להתהלך חופשי ברחובות בארץ מבלי שאיש יזהה אותו. ננו גינזבורג, שנמצא כבר 13 שנים בחו"ל. אולי הפספוס הכי גדול של קבוצות הליגה שלנו. מצד שני, מה הוא צריך את העסקונה המקומית, כשיש לו שקט תעשייתי בצ'כיה, משכורת שנכנסת בזמן, אליפויות וגביעים, וככה, בשקט בשקט, הפך האיש האלמוני הזה, שיכול לעבור בקלות כרואה חשבון, למאמן הישראלי המצליח ביותר מעבר לים אחרי דיוויד בלאט. זו כבר באמת הפתעה.

 

View this post on Instagram

A post shared by Kosarkaske analize (@kosarkaske.analize) on

4. 19

עד לפני שלוש-ארבע שנים זה היה נחשב חילול הקודש/ אבל ככל שעובר הזמן מחלחלת התחושה שמותר להעלות את המחשבה הזאת על בדל השפתיים, תחושה שהתחזקה אחרי אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס: רפאל נדאל עשוי להיות גדול יותר מרוג'ר פדרר.

View this post on Instagram

A post shared by Rafael Nadal Fan Page (@rafaelnadal__) on

 

5. שימוע

אחמד עאבד גר בנצרת. אחמד עאבד משחק בהפועל תל אביב. הפועל תל אביב היא מקום עבודה מסודר שמתנהל במקצוענות - ולכן אחמד עאבד זומן לשימוע לפני פיטורים, כי מה זו החוצפה הזו לגור בצפון ולשחק במרכז. ריבונו של עולם, אתה עולה לנו בהוצאות דלק ותשלומים לכביש 6. שלא לדבר על זה, טוענים במועדון המאורגן, שהנסיעות הארוכות פוגמות בביצועים של החלוץ על המגרש. עם איך שהפועל ת"א נראית, כנראה שכל הקבוצה גרה באוסטרליה.

לפי חלק מהדיווחים, בהפועל לא מסתפקים רק בכך שעאבד יעבור לגור קרוב יותר, הם רוצים שגם אשתו והילדים יתגוררו איתו סמוך למרכז. למעשה, הקבוצה ה"שמאלנית" מעוניינת לעשות טרסנפר למשפחה הערבית.

כמובן שזה רק סיפור הכיסוי, ובקבוצה המופלאה הזו רוצים להיפטר מהחוזה של עאבד או לכל הפחות לקצץ דרמטית בשכרו, והם מצאו את התירוץ המטומטם ביותר שיכול להיות כדי "לפטר" אותו. שימוע לפני פיטורים. של שחקן כדורגל. זה אתגר גדול מאוד להמשיך לייצר פאנצ'ים שמתעלים על הבדיחה שאתה. אבל אם יש משהו שהפועל תל אביב מצטיינת בו - זה לעשות מעצמה צחוק.

View this post on Instagram

A post shared by Ahmad Abed (@ahmadabed07) on