1. אין גביע, אין אירופה

תוך ארבעה ימים הפכה מכבי תל אביב מהאלופה הכי דומיננטית שהייתה בישראל - לצד המקבל של הסנסציה הכי גדולה של העונה. מווינרית אדירה - ללוזרית מסכנה. הבטיחה את האליפות ב-30.3 - הפסידה גביע ב-3.4. כך הלכה העונה הקסומה, הלך חלום הדאבל, הלך הרעיון לסייים עונה שלמה בלי הפסד. איביץ' גמרת אותנו איביץ'. תתפטר, לך הביתה.

ההפסד לבני יהודה בחצי הגמר הגיע נטו בגלל זחיחות ושאננות, ואת זה רס"ר המשמעת ולאדן איביץ' היה יכול וצריך למנוע. אבל כנראה שגם המאמן הטוב ביותר בישראל - בפער - היה צריך לתת לעצמו שתי סטירות ולהתאפס. כנראה החיוכים הנדירים שפיזר אחרי משחק האליפות - כנראה ספאזם מקרי - בלבלו את כולם. אני מקווה שלפחות זה יגרום לצהובים להבין שהם לא גדולים מהחיים ויכין אותם יותר טוב לעונה הבאה, עונה שבה יש ציפיות לא רק לדאבל - אלא גם להצלחה בזירה האירופית.

ועכשיו ברשותכם מעט נהי: למכבי הגיע פנדל שנגזל ממנה. איסמעילה סורו נגע ביד ברחבה, אבל השופט אוראל גרינפלד התעלם, ואפילו לא הלך לבדוק במערכת ה-VAR. למה לעזאזל יש טכנולוגיה אם אנחנו לא יכולים לשלוט בה?

 

View this post on Instagram

A post shared by Maccabi Tel Aviv FC Official (@maccabitlvfc) on

2. ספיק אינגליש דה קידס אנדרסטנד

יש כמה דברים שאמר המאמן הלאומי אנדי הרצוג בראיון ל"סקיי ספורט" האוסטרית, שספק אם היה חושב להגיד אותם לתקשורת הישראלית. למשל האובר התלהבות שלו מהניצחון על מולדתו, שגררה לילה כמעט ללא שינה ומחשבה מופרעת בינו לבין עצמו, שאולי הוא עוד יצליח להביא את ישראל ליורו, כפי שעשה מאמן אוסטרי אחר בנבחרת יוון. בן אדם, אנחנו אחרי שני מחזורים. בגלל אופוריות קטנות מאלה נפתחו פה מלחמות.

אבל בחלק המשעשע באמת דיבר הרצוג על התקשורת שלו עם שחקני הסגל. הוא סיפר על התדריך הטקטי בפגישה הראשונה, בה שאל את השחקנים, באנגלית כמובן, אם הוא ברור, וקיבל תשובה חיובית. "אחרי 40 דקות", הוא ממשיך, "מונס דאבור בא אליי ואמר לי 'המאמן, אני חושב שיש בעיה קטנה. שניים או שלושה שחקנים לא יודעים אנגלית'. אמרתי לו אבל שאלתי אם זה ברור. הוא ענה לי 'כן, אבל הם לא הבינו גם את זה'". חלום שלי להיות זבוב על הקיר בשיחת השחקנים אחרי התדרוך הזה.

במילים אחרות יש כאן שחקנים שחשבו שהם מתחמנים את המאמן שלהם, ומאמן שהבין בדיעבד שחלק מהשחקנים שלו טיפשים. איזה צחוקים. מצד שני, עכשיו הרצוג, שנחשב לדמות אב עבור החניכים שלו, יכול לעשות מה שהורים לילדים קטנים עושים לא מעט: לדבר באנגלית מעל הראש שלהם כדי שהם לא יבינו.

ואם הנבחרת חלילה תיקלע לפיגור והרצוג יצטרך לעודד אותם בשפה שכולם מכירים, הוא תמיד יוכל לצטט את הגר"א (הגאון רבי ארביטמן): "נו נרווס, פס פס איטס א קאם".

 

View this post on Instagram

A post shared by ההתאחדות לכדורגל בישראל (@israel_football_association) on

3. אלוהים גדול

האפיפיור פרנציסקוס הוא מנהיגם הרוחני של למעלה ממיליארד מאמינים קתולים ברחבי העולם, ולכן אך טבעי היה שיישאל בראיון מיוחד על מי שמתחרה בפופולריות העולמית שלו מול ישו - ליאו מסי.

הוד קדושתו נשאל לגבי מי שמתייחס למסי כאל אלוהים, והשיב שבתאוריה מדובר בחילול הקודש. זה בסדר להעריץ את מסי, אבל לא לסגוד, הוא אמר והוסיף: "יכולים להגיד שהוא אלוהים עם הכדור על המגרש, זו צורת הביטוי של אנשים. הוא נהדר, אבל הוא לא אלוהים".

זו לא סתם עוד הצהרה. פרנציסקוס (חורחה מריו ברגוגליו), הוא יליד ארגנטינה וידוע בחיבתו לכדורגל, לפחות בימיו הטרום-אפיפיוריים. מבחינתו, אלוהים התערב רק פעם אחת במשחק כדורגל: היד של מראדונה נגד אנגליה במונדיאל 1986. אגב, שנה לפני שמסי נולד. לכו תדעו, אולי מסי הוא גלגול הנשמות של היד הזו.

אם מסי באמת היה אלוהים, הוא היה טורח להופיע לטורנירים גדולים עם הנבחרת שלו ולהביא לה איזה מונדיאל, או למצער - קופה אמריקה.

חוץ מזה, כולם יודעים שאלוהים יש רק אחד: מייקל ג'ורדן. כל השאר זה מיתוסים, אגדות והמצאות.

View this post on Instagram

A post shared by InstaArgentina���� (@instaargentina) on

4. גולד-דיגר-האר

מה יש לבעלי מכבי תל אביב מיטש גולדהאר עם פליטות ריאליטי? ועוד פליטות ריאליטי שכבר היו בזוגיות מתוקשרת לפניו? שנה וחצי אחרי הפרידה מדפנה דה גרוט שכיכבה ב"הרווק" ובת הזוג לשעבר של גיא גיאור, הוא התחיל לצאת עם קסניה טרנטול שבילתה בבית "האח הגדול" ובת הזוג לשעבר של עמרי בן נתן וישראל אור. גם פער הגילאים נשמר פחות או יותר: עם דה גרוט יצא כשהייתה בת 29 והוא בן 52, עכשיו הוא בן 56 וטרנטול בת 31 (עדיין בחזקת הלגיטימי לפי הנוסחה המוכרת: הגיל לחלק ל-2 ולהוסיף 7).

כלומר, אני מניח ששתי הנשים היו מונעות מאהבה נטו, אבל מה מחפש איש עסקים יהודי-קנדי שהונו מוערך בלמעלה מ-2.5 מיליארד דולר (מקום 838 ברשימת עשירי העולם של פורבס, מיינד יו) עם דוגמניות ישראליות ברמת פרסום מאוד מסוימת, שהונן מוערך, ובכן, בפחות?

 >> יש לכם משהו להגיד לזוהר? בואו לדבר איתו בטוויטר

זה לא שגולדהאר הוא פלייבוי מזדמן כמו כמה אנשי עסקים ישראלים שחובבים מפורסמות, דוגמת אותו ישראל אור (טרנטול, טיטי איינאו), טדי שגיא (בר רפאלי, אסתי גינזבורג, ויעל ניזרי איתה התחתן), שחר כחלון (עומר קינן, אלכסה דול, טהוניה רובל) ואחרים. להפך. הוא מסוג האנשים שמנסה להימנע מחשיפת יתר. יותר מזה, בראיון לחדשות לפני כשש שנים אמר גולדהאר שהמטרה שלו היא להקים משפחה ושהוא חושש להחמיץ את ההזדמנות בגילו. זה משפט שחזר בגרסאות שונות גם בשנים שאחרי כשנדרש לשיחה על זוגיות ומשפחה.

עם דה גרוט זה החזיק מעמד שלוש שנים, במהלכן היא עברה לגור איתו בטורונטו והכחישה שמועות על אירוסין ומכבי איבדה שתי אליפויות. את טרנטול, גולדהאר הכיר ממש לאחרונה, כשהגיח לישראל לרגל משחק האליפות של מכבי. אוהד הצלחות. איתה, אם יורשה לי להמר, זה יחזיק מעמד פחות. היא תהנה מחיים מפנקים, הוא יהנה מהפסקת הלחץ מצד אמו הפולנייה. מדורי הרכילות ייהנו מהטראפיק. כולם מנצחים. חוץ ממכבי תל אביב בגביע המדינה כלומר. כך שאני רק מקווה שהזוגיות הטרייה לא תסיח את דעתו של גולדהאר מסדר העדיפויות: לא דה גרוט ולא טרנטול - מכבי לפני הכל.

View this post on Instagram

A post shared by Ksenia Tarantul קסניה טרנטול (@kseniatarantul) on