הדיון אם יש ערך או אין ערך לקיים אירועי ספורט בלי קהל הוא אקדמי, מעניין ונחמד, אבל אין לו שום רלוונטיות לכלום בתקופה הזאת. הדבר היחיד שמשנה הוא בריאות הציבור ואיך שומרים עליה.

באיטליה השביתו את הספורט לגמרי, בלם יובנטוס התגלה כנשא קורונה וכל הקבוצה נשלחה לבידוד, כולל כריסטיאנו רונאלדו שבחר לעשות זאת במדריד לצד אימו, בספרד משחקים ללא קהל ושוקלים להשבית את הליגה. שחקנה של ריאל מדריד כדורסל התגלה כנשא של הנגיף וקבוצות הכדורסל והכדורגל של המועדון נשלחו לבידוד.

מה עוד? באנגליה, צרפת וגרמניה החליטו לשחק ללא קהל, הנהלת ה-NBA הודיעה על הקפאת הליגה, שחקן יוטה התגלה כנשא וכל הקבוצה צריכה להיות בבידוד, וכך גם הקבוצות נגדן שיחקה. טורניר הטניס היוקרתי אינדיאן וולס בוטל וכנראה כך יקרה גם לטורניר מיאמי, היורו כנראה יתקיים ללא קהל (אם בכלל) עתיד האולימפיאדה לוט בערפל ומדברים על אפשרות לדחות את המשחקים בשנה.

זה לא נגמר שם. ליגת האלופות והליגה האירופית כבר קיימו חלק מהמשחקים ללא קהל, וכנראה זה מה שיקרה באופן גורף בהמשך. למעשה, כלל לא ברור מה עתיד המפעל שרוב הסיכויים יבוטל או יידחה, בטח אם עוד קבוצות ייאלצו לשהות בבידוד.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@b3naldo7) on

הלאה: ביורוליג החליטו באופן דרמטי להקפיא את המשחקים, וכך גם מה שמכונה "ליגת האלופות" ובה משחקת הפועל ירושלים. בישראל משחקי הכדורגל והכדורסל ייערכו נכון לעכשיו בלי קהל, וסביר להניח שבלית ברירה יוקפאו או יבוטלו.

אה כן, ויש כמובן את מכבי תל אביב בכדורסל, שבשבוע שעבר, כשעוד יכולנו להיות מעט סלחניים, שיחקה נגד אנאדולו אפס תוך צפצוף על הנחיות משרד הבריאות בזמן ששחקניה היו צריכים להיות בבידוד, והשבוע - למרות ההוראות הברורות שאסרו כניסת זרים מספרד - קיבלה אישור חריג ושערורייתי ממשרד הבריאות לשחק נגד באסקוניה, לאחר שהבטיחה שייעשה הכל כדי שהקבוצה הספרדית תישאר מבודדת כל זמן שהייתה בישראל.

והנה, הפלא ופלא - פחות משעה אחרי הנחיתה, התנאים כבר הופרו ובשל עניינים לוגיסטיים של חניית האוטובוס, הקבוצה צעדה ברגל כמה עשרות מטרים עד המלון ועברה בסמוך לעוברי אורח ישראלים. כיף גדול אם יתברר שאחד הבאסקונים הוא נשא קורונה, ועכשיו כשהמשחק בוטל הקבוצה האורחת נשלחה חזרה הביתה לספרד, כמובן בלי לשהות בבידוד בארץ, אפשר רק לקוות שבדרך חזרה לנתב"ג הם עברו דרך כמה שפחות ישראלים.

View this post on Instagram

A post shared by Maccabi Tel Aviv Basketball (@maccabitlv) on

אז איזה טעם יש לחיים האלה בלי ספורט? כנראה שיש, ואין ברירה אלא להסתכל על הצדדים החיוביים של כל הדרמה הזאת שכנראה כאן כדי להישאר:

- אם היורו יבוטל: נבחרת ישראל תוכל להמשיך לספר לעצמה שהיא במרחק שני משחקים מהעפלה היסטורית לטורניר.

- אם אין NBA: יכול להיות שדני אבדיה, שלא יהיה לו דראפט להיבחר בו, הוא הנפגע הכי גדול מהקורונה. מצד שני, הוא יישאר עוד עונה במכבי ששוב תעקוץ את המערכת.

- אם ליגת העל בכדורגל תוקפא: מכבי ת"א תהיה אלופה כבר במרץ. שנה שנייה ברציפות.

- אם הליגה באנגליה תוקפא: ליברפול לא תוכל לעשות במכנסיים ולאבד את האליפות.

- אם טורנירי הטניס הגדולים יבוטלו: נדאל וג'וקוביץ' לא יוכלו לעקוף את פדרר בטבלת הזכיות בגרנד סלאם.

- והכי הכי חשוב: אם יבטלו את האולימפיאדה,  לינוי אשרם לא תוכל להתחרות > לא תזכה במדליה בהתעמלות אמנותית > לא אצטרך שהיא תחבוט לי עם אלה בישבן. אז כולנו זוכים