אם במקרה פספסתם את הסערה בסוף השבוע האחרון, אז כדאי שתדעו שקונור מקגרגור מצא את עצמו במרכזה של שערוריית ענק אותה הגדיר דנה ווייט (נשיא ה-UFC) בתור: "המעשה המגעיל ביותר שנעשה בארגון הזה"; ביום חמישי האחרון, מקגרגור התפרץ אל אולם ה-Barclays Center בברוקלין, ועורר מהומה מאחורי הקלעים של מסיבת העיתונאים לקראת אירוע ה-UFC 223.

על פי הדיווחים, האלוף האירי הגיע לאולם, מלווה בכמה עשרות בריונים, בכוונה להתעמת עם אחד המתמודדים באירוע – הקיקבוקסר הרוסי חביב נורמגומדוב אשר ישב בתוך האוטובוס בדרכו מחוץ לאולם. בסרטון שהועלה לחשבון ה-YouTube הרשמי של ה-UFC ניתן לראות בבירור את מקגרגור קורא לנורמגומדוב לרדת מההסעה, תוך כדי שהוא מקלל אותו ומכה על החלון של הרכב. בשלב מסוים, האירי נראה מרים עגלת ספקים (דולי), זורק אותה על החלון ומנפץ אותו. חברי הפמליה שלו ניסו לזרוק חפצים אחרים על האוטובוס, אך צוות הביטחון של המתחם הצליח למנוע ממנו לעשות זאת. כמה דקות לאחר מכן, מקגרגור וחבריו נמלטו מהזירה.

באשר לעילת התקיפה: בחמישי בערב היו מספר סברות בנוגע לסיבת המהומה. הראשונה היא הצהרתו של דנה ווייט כי בכוונתו להוריד ממקגרגור את תואר אלוף ה-Lightweight של ה-UFC, כי הוא לא נלחם באוקטגון מאז נובמבר 2016.הסברה השנייה הייתה אמירותיו של נורמגומדוב נגד האלוף האירי במסיבת העיתונאים ביום חמישי - הקיקבוקסר הרוסי התייחס לעובדה שמקס הולווואי (אלוף הארגון בקטגוריית Featherweight) הסכים להילחם נגדו בהתראה קצרה לעומת מקגרגור (מאז, הולוואי הוגדר כלא כשיר להילחם, אבל עזבו. זה כבר סיפור אחר).

במסיבת העיתונאים טען נורמגומדוב: "הבחור הזה, הוא לא כמו קונור שאומר 'אני מוכן ואני נשאר מוכן', אבל ברגע שאירוע של UFC מגיע אז פתאום הוא לא זמין ואי אפשר לתפוס אותו". אף על פי כן, מסתמן כי סיבת התקיפה הייתה בגלל קונפילקט בין הקיקבוקסר הרוסי וארטם לובוב – לוחם אחר בארגון וחברו הטוב של מקגרגור.

על פי הדיווח של אריאל חלבאני, כתב של אתר האינטרנט MMA Fighting ועורך תוכנית הרשת The MMA Hour, המהומה שפרצה מאחורי הקלעים של מסיבת העיתונאים הייתה "תגמול" על עימות שהתחולל בין לובוב וחברי הצוות של נורמגומדוב מוקדם יותר בשבוע שעבר. לאור המידע הזה, אנשים רבים בקהילת ה-MMA ראו את הפעולה של מקגרגור כלגיטימית – כולל נייט דיאז, היריב המיתולוגי של האירי. "הוא לא היה צריך לנסות לאיים על החבר שלו כשהוא היה לבד, כמו בריון", כתב דיאז בחשבון הטוויטר שלו, "אחר כך הוא מצפה שלא יתנפלו עליו, איזה ילד. אחר כך הוא עוד נשאר על האוטובוס".

נשיא ה-UFC לעומת זאת לא ראה שום הצדקה במעשיו של מקגרגור. בריאיון לערוץ ה-YouTube של האתר MMAJunkie אמר דנה ווייט: "זה הדבר הכי דוחה שאי פעם קרה בהיסטוריה של החברה הזאת. יש צו מעצר על שמו, המטוס שלו מקורקע בשדה התעופה, הוא לא יוכל לעזוב את המדינה, אלא אם הוא יסגיר את עצמו למשטרה". מעבר לזה, נשיא הארגון מעריך שהוא עומד בפני תביעה ענקית ושזה היה "מהלך גרוע מאוד" מבחינת הקריירה שלו.

כתוצאה מהתקיפה, הוועדה האתלטית של מדינת ניו יורק (NYSAC) הודיעה כי שלושה קרבות שהיו אמורים להתקיים באירוע מבוטלים. שניים מהם בגלל לוחמים שנפצעו מרסיסים של החלון המנופץ (ריי בורג שקיבל רסיס לעין ומייקל קייסה שנפצע בכמה מקומות בראשו) וקרב שאחד הלוחמים שלו היה מעורב בתקיפה (ארטם לובוב).

בשעות הערב של חמישי, מקגרגור הסגיר את עצמו למשטרת ניו יורק ועל פע הדיווחים הוא ככל הנראה השתעשע עם השוטרים בתחנה. על פי אותם דיווחים של חלבאני, מקור אנונימי מן התחנה סיפר שהאלוף האירי עשה "תרגילי אגרוף באוויר" (Shadowboxing) בפני מעריציו במדים. למרות רוחו הטובה ושיתוף הפעולה שלו, מקגרגור הואשם בשתי עברות תקיפה כמו גם עברה אחת של השחתת רכוש. על פי הדיווחים, הוא שוחרר בערבות של 50 אלף דולר והמשפט שלו צפוי להיערך ב-14 ליוני.