ארגון בלאטור עומד לערוך בשנה השנייה ברציפות אירוע MMA בינלאומי בישראל - בלאטור 188, שיתקיים ב-16.11 בהיכל מנורה מבטחים שבתל אביב.

פטריסיו "פיטבול" ודניאל ויישל ייפגשו ל'סגור חשבון' בקרב חוזר בו יתמודדו על תואר אליפות העולם במשקל נוצה. המחסלים - ג'ון סולטר האמריקאי ואנטולי טוקוב הרוסי יפגשו לקרב מהיר ועצבני בקטגוריית משקל בינוני. נועד להט וחיים גוזלי - לוחמי ה-MMA הישראליים המובילים בעולם, יעלו לזירה וילחמו במסגרת ה-MAIN CARD מול הלוחמים הבינלאומים

בין לוחמי ה-MMA שגיעו לישראל יהיו פיודור אמיליאננקו, לוחם משקל כבד שיגיע לכאן לראשונה, רויס גרייסי הברזילאי וג'יימס גאלגר, הלוחם האירי ובן טיפוחיו של קונור מקגרגור. ובדיוק כמו בפעם הקודמת, גם השנה ישודר האירוע, בשיתוף אגו טוטאל, ביותר מ-140 מדינות ברחבי העולם.

 מכירת הכרטיסים לאירוע החלה אתמול, כאשר מחירי הכרטיסים נעים בין 99 ש"ח ל-499 ש"ח. מספר מצומצם של כרטיסי VIP על הפרקט במשטח הזירה ימכרו ב-1,000 ש"ח לכרטיס. את הכרטיסים ניתן לרכוש בכתובת www.eventim.co.il או בטלפון 9066*.

MMA בלאטור (יח``צ: יחסי ציבור)
אירוע בלאטור MMA הבינלאומי השני | יח``צ: יחסי ציבור
 

ובינתיים, קבלו עוד את כל המידע שאתם צריכים על הלוחמים שיופיעו בזירה:

פטריסיו "פיטבול" (Patricio Pitbull). אלוף העולם של בלאטור במשקל נוצה, מאזן קרבות 26-4. לאחר שזכה שוב לאחרונה בתואר העולמי של בלאטור במשקל נוצה בקרב מול דניאל סטראוס באירוע בלאטור 178, פטריסיו "פיטבול" פריירה מדורג בראש קטגוריית משקל 145 פאונד בפעם השנייה בקריירת הקרבות שלו. הוא מתאמן יחד עם אחיו פטריקי ושניהם הפכו למאמנים שמספקים לוחמים מצוינים לזירות השונות באמצעות מכוני האימון שלהם בברזיל. הלוחם הברזילאי יליד נטאל, זכה ב-20 ניצחונות (מתוך 26) תוך חיסול או הכנעת היריב שלו ולא בהחלטת שופטים. אחד הניצחונות ההרואיים שלו היה בבלאטור 138 בשנת 2015 מול דניאל ויישל, "פיטבול" כבר נראה היה על סף הפסד אבל הוא הפך את הקערה על פיה וניצח את ויישל בנוק-אאוט במהלך שזיכה אותו בתואר" הנוק-אאוט של השנה" ותואר על ידי מומחים בעולם כאחד מעשרת הנוק-אאוטים הגדולים.

דניאל ויישל (Daniel Weichel). לוחם MMA של בלאטור במשקל נוצה, מאזן קרבות 39-9 ויישל התקדם בעקביות וללא שום מהומות במעלה דירוג הלוחמים בקטגוריית משקל נוצה וצבר 9 קרבות בארגון בלאטור כאשר ההפסד היחיד שלו בארגון בלאטור היה לאיש שאותו הוא עומד לפגוש באירוע הקרוב, פטריסיו "פיטבול" פריירה. לאחר אותו הפסד, הלוחם הגרמני שב וטיפס במעלה הדירוג תוך שהוא גובר על לוחמים בעלי שיעור קומה כדוגמת אימנואל סנשז, ג'ורג'י קראהניאן וג'ון "מקאפה" וכעת הוא מדורג במקום הראשון ברשימת הטוענים לכתר. עכשיו הוא מקבל את ההזדמנות לנקום את הפסדו ויותר מכך, לזכות בחגורת האליפות המוזהבת והנחשקת.

אנטולי טוקוב (Anatoli Tokov). לוחם רוסי בן 27 במשקל בינוני עם מאזן קרבות של 25-3 ומתוך 25 הניצחונות שלו הוא חיסל 20 מהיריבים בתוך הקרב ו-5 נוספים הוא ניצח בנקודות. אנטולי כבר נלחם קרב אחד בארגון בלאטור - באירוע 172 בחודש פברואר השנה וגבר על יריבו (פרנסיסקו פראנס) בסיבוב השני בנוק-אאוט. אנטולי נלחם בזירות בינלאומיות בעבר והטובה שבהן היא זירת M1 ברוסיה.

ג'ון סולטר (John Salter). לוחם אמריקאי בן 32 במשקל בינוני עם מאזן קרבות של 14 ניצחונות ו-3 הפסדים. סולטר מגיע לתל אביב עם רצף של 6 ניצחונות ומתוכם הוא חיסל 5 יריבים בסיבוב הראשון ועוד אחד בסיבוב השני. השתתף בקרבות מקצוענים בזירות החשובות בעולם לרבות UFC וגם סטרייקפורס. ג'ון סולטר הוא לוחם מנוסה בזירת בלאטור והקרב בתל אביב יהיה הקרב החמישי שלו בארגון בלאטור.

MMA בישראל (צילום: בלאטור)
וככה נראה הפוסטר של האירוע הראשון, זוכרים? | צילום: בלאטור

דניס קילהולץ (Denise Kielholtz). דניס קילהולץ - אלופת העולם של בלאטור במשקל זבוב בקיקבוקס, מאזן קרבות 48-3, מגיעה מאמסטרדאם והיא אלופת העולם של בלאטור קיקבוקס בקטגוריית משקל זבוב. היא נלחמה 4 פעמים תחת ארגון הקרבות בלאטור קיקבוקס וניצחה 3 פעמים. בקרב האחרון שלה היא גברה על מרטין מיצ'ילטו, זה קרה באירוע בלאטור קיקבוקס 5 בטורינו איטליה בחודש אפריל 2016. עם למעלה מ-40 ניצחונות בקריירה (כולל קרב אחד באם.אם.איי), הלוחמת בת ה-28 עם הכינוי "מיס דינאמיט" תבקש לרשום את הניצחון הבא שלה באירוע הקרבות שייערך בתל אביב ישראל.

חיים גוזלי (Haim Gozali). לוחם MMA במשקל בנוני-קל, מאזן קרבות 7-4. חיים גוזלי הוא לוחם MMA מקצועני בעל מאזן קרבות של 7 ניצחונות וארבעה הפסדים. גוזלי החל את הקריירה המקצוענית שלו לפני 17 שנים אי שם בשנת 2000. גוזלי חגורה שחורה בגיו גיטסו דאן 4 הדרגה הכי גבוה בארץ תחת רנזו גרייסי מניו יורק.ב2016 עלה גוזלי לקרב בבלאטור 164 שהתקיים בישראל בגיל 44 גוזלי הכריז על פרישה מזירת הMMA אחר ניצחון מהיר של דקה מול הקהל הישראלי. גוזלי קיבל הזמנה להשתתף בעוד אירוע של בלאטור ובזה הגשים את חלומו ונלחם באירוע ההיסטורי הראשון של בלאטור במדיסון סקוור גארדן בניו יורק שנערך השנה. במהלך הקריירה שלו הוא נלחם בריבים בעלי שיעור קומה עולמי כדוגמת ג'אקרה סוזה, ריאן קוטור וקרלוס ניוטון ריקו רודריגז (שהיה אלוף הUFC).
בכל שבעת הניצחונות שלו, הוא חיסל את יריביו ולא הגיע להחלטת שופטים בנקודות כאשר בשישה ניצחונות הוא עושה זאת בהכנעות. גוזלי הוא לוחם ישראלי נאמן לארצו ושבעה מהקרבות שלו מתוך 11 בקריירה, נערכו על אדמת ישראל.

נועד להט (Noad Lahat). לוחם MMA במשקל נוצה של בלאטור עם מאזן קרבות 11-2. נועד להט מחזיק בחגורה שחורה בגודו וג'יו ג'יטסו והוא ערך את קרב הבכורה המקצועני שלו ב-2008 וצבר רצף ניצחונות מרשים של שבעה ניצחונות. נועד שנושא את הכינוי "ניאו", בן 33, מחזיק מאזן קרבות מרשים ביותר עם 11 ניצחונות ושני הפסדים בלבד.נועד הלוחם הכי בכיר שיצא מישראל ומייצג אותנו כבר מעל 10 שנים בחול. נועד מגיע מהישוב אלפי מנשה וטרם הגעתו לספורט ה-MMA הוא היה חייל בצה"ל, לאחרונה הוא ניצח בארבעה מחמשת הקרבות האחרונים בהם השתתף. נועד להט השתתף באירוע בלאטור 164 שנערך בישראל בנובמבר 2016 וגבר על יריבו בהכנעה כבר בסיבוב הראשון מאז נועד נלחם עוד קרב בבלאטור 175 ונצח את לויד קרטר בסיבוב השני בתאריך 25/8 נועד הולך להלחם בפעם השלישית בבלאטור 182 מול יריב קשה ביותר הנרי קוראלס וב16 לנובמבר נועד חוזר לקרב שני בישראל.

אורחי כבוד:

סקוט קוקר (Scott Coke). נשיא ארגון בלאטור. בעל חגורה שחורה דן 7 ואחד מחבריה הראשונים של הנבחרת הרשמית של מכון רייס בחוף המערבי של ארה"ב. אמרגן אירועי קרבות החל מ-1985 אז גם הקים את זירת הקיקבוקס "סטרייקפורס" שבשנת 2006 ערכה את אירוע ה-MMA הראשון שלה כאשר הקרב המרכזי היה גרייסי נגד שמרוק. מאז התמנה להיות נשיא ארגון הקרבות בלאטור בשנת 2014 הצליח להביא את הזירה והאירועים אל מעבר לגבולות ארה"ב עם אירועים גדולים באירלנד, אנגליה, ישראל, איטליה והונגריה. קוקר הפיק את האירועים הגדולים ביותר והזכורים של בלאטור לרבות בלאטור ניו יורק, בלאטור 170: אורטיז נגד סונן ואת בלאטור 149: שמרוק נגד גרייסי. בנוסף הוא השקיע בקידום זירת הקיקבוקס של בלאטור והפך אותה לזירת קרבות בקנה מידה עולמי.

פיודור אמיליאננקו (Fedor Emelianenko). לוחם MMA של בלאטור במשקל כבד, מאזן קרבות 36-5-1. "הקיסר האחרון". נחשב בעיני רבים כלוחם ה-MMA הגדול ביותר בכל הזמנים במשקל כבד. אמיליאננקו החזיק ברצף הניצחונות מהמרשימים ביותר שהיו מאז ומעולם בתחום הספורט הזה והוא היה בלתי מנוצח בין השנים 2001 ועד 2009. הוא זכה פעמים רבות באליפויות עולם באם.אם.איי ובסמבו לרבות תואר עולמי של זירת "פרייד" במשקל כבד. לאחר תקופה של היעדרות מהזירה, הוא חזר אליה לאחרונה וזכה מאז בשני ניצחונות. ברשימת היריבים שאותם הוא ניצח לאורך השנים מופיעים אנטוניו רודריגו רוג'רה, מירקו קרו-קופ, מארק קולמן, מארק האנט ואנדרי ארלובסקי.

הוייס גרייסי (Royce Gracie). לוחם אגדי של MMA עם מאזן קרבות 15-2-3. בן טיפוחיו של קונור מקגרגור האגדי. השם גרייסי מזוהה יותר מכל שם אחר עם ספורט האם.אם.איי ולגרייסי תרומה רבה להקמת הענף הזה ולמעשה הוא נחשב לאיש שהמציא את התחום שאותו האוהדים רואים ואוהבים כיום. הוא זכה באירועים הראשונים של יו.אף.סי, אירועים שבהם הוא גבר על כמה יריבים גדולים ממנו בנתוניהם הגופניים בערב אחד. במשך שנים רבות לא היה מענה לטכניקת הג'יו ג'יטסו של גרייסי שאותה הוא הביא אל זירות הקרב. קשה למצוא היום לוחם אם.אם.איי שאיננו מתאמן בטכניקת הג'יו ג'יטסו שאותה המציא אביו של הוייס גרייסי. הקרבות של גרייסי נגד קן שמרוק בתחילת הדרך של ענף הספורט הזה נחשבים לאגדיים. בפברואר 2016 כיכב גרייסי באירוע בלאטור 149, האירוע שניפץ את כל שיאי הצפייה של ארגון הקרבות הזה, נתון שנותר על כנו עד היום.

ג'יימס גאלגר (James Gallagher). לוחם MMA של בלאטור במשקל נוצה, מאזן קרבות 7-0. ג'יימס גלאגר מגיע מהעיר סטרביין שבאירלנד ולכן הוא קיבל את הכינוי "סטרבנימל" והוא מקווה להמשיך את מסע הניצחונות שלו והטיפוס לצמרת. מאזן הקרבות שלו מורה על 7 ניצחונות מתוכם הוא ניצח שש פעמים בהכנעה. הכוכב הצעיר בן ה-20 זכה לתשומת לב עולמית בזכות העובדה שהוא מחסל את יריביו במהירות, לדוגמא: שני יריביו האחרונים נכנעו תוך פחות משלוש דקות מפתיחת הקרב. אחד הניצחונות הגדולים שלו השנה היה מול צ'ינזו מאצ'ידה באירוע שנערך במדיסון סקוור גארדן וזה זיכה אותו בקרב המרכזי בארץ מולדתו אירלנד באירוע בלאטור 187 שייערך ב-10 בנובמבר בדבלין. שם הוא יפגוש בזירה את ג'רמיה לביאנו. גאלגר מתאמן במכון אס.בי.ג'י בדבלין, מכון האימונים הביתי של הכוכב העולמי הגדול ביותר, קונור מק'גרגור.