אוהדי ה-MMA נכנסו לכוננות ספיגה בסוף השבוע האחרון לאחר פרסום הידיעה כי קונור מקגרגור עתיד להילחם בחביב נורמגומדוב באירוע ה-UFC 229 באוקטובר הקרוב. ההודעה פורסמה בזמן מסיבת העיתונאים האחרונה של הארגון, אחרי שלל שמועות וספקולציות שנוגעות לחזרתו המהוללת של הלוחם האירי אל האוקטגון – כולל חשיפת תמונות קריפיות של מקגרגור בחשבון האינסטגרם שלו.

הטיזר של הקרב שודר בטרם מסיבת העיתונאים וכמצופה, גרם לתגובה נלהבת מאוד של הקהל. בסופו של הקליפ הקצרצר ניתן לשמוע את שורת המחץ של מקגרגור מתוך ה-UFC 202, שם אמר אחרי הקרב השני שלו מול נייט דיאז: "Surprise surprise, the king is back". מיד לאחר מכן נשמע דנה ווייט, מנהל הארגון, מגיב לשורה המפורסמת ומדגיש כי הלוחם השנוי במחלוקת לא ישתתף במסיבת העיתונאים. "לא, הוא לא כאן לצערנו", אמר ווייט לקול אכזבת הקהל. "הקרב סגור. אוקטובר, לאס וגאס. זה קורה גבירותיי ורבותיי".

הקרב בין מקגרגור לחביב הפך בתקופה האחרונה לפנטזיה של אוהדי ה-UFC בפרט וחסידי ה-MMA בכלל. מדובר בשני לוחמים ענקיים בקטגוריית המשקל שלהם; האחד הוא הקיקבוקסר הכי מסוכן בארגון (עם מאזן מושלם של 26 ניצחונות), והשני הוא הסופרסטאר הכי גדול של הארגון (שיאן מכירות ה-PPV של UFC). מעבר לפרטים הטכניים, מדובר ביריבות שהתגבשה בחודשים האחרונים בתור אחד הדברים הכי לוהטים בעולם ה-MMA.

הדיבורים המתוחים בין המחנה של האירי למחנה של הרוסי החלו כבר מזמן, אבל המצב הפך לרציני באפריל האחרון כשמקגרגור ראה לנכון לתקוף את האוטובוס של נורמגומדוב לאחר מסיבת העיתונאים של UFC 223. כתוצאה מכך, הלוחם האירי נשפט על מעשיו ונידון לעונש מינימלי לאחר שהסכים לעסקת טיעון, לפיה הוא הודה באשמת "Disorderly Conduct". מאז אותה תקרית, הקרב הצפוי באוקטובר הפך לזה שכולם ייחלו לו (עם כל הכבוד ל-'קרב המאה' מול מייוות'ר).

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

מאז ההודעה על הקרב מול חביב, מקגרגור חזר לכבוש את הכותרות בכלי התקשורת ברחבי העולם. למעשה, השם שלו אפילו התחיל לגלוש מעבר למדורי הספורט אל תחומי עניין אחרים; פחות מיממה לאחר ההודעה על הקרב שלו ב-UFC 229, אתר האינטרנט Business Insider פרסם כתבה על הרגלי האכילה של האלוף לשעבר.

על פי הדיווחים, מקגרגור נוהג לאכול חביתת ירק ולשתות אמריקנו או לאטה לארוחת בוקר. כמו כן, הוא מקפיד לאכול פירות טריים, מפחית בפחמימות וצורך מזונות עתירים בחלבונים, במיוחד בזמן האימונים שלו לקראת הקרבות – אבל אל תדאגו. לאחר מכן תוכלו למצוא אותו בולס פסטה ושותה בירה כאוות נפשו.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

מקגרגור כבר צחק בעבר על הנטייה של חביב למצוא את עצמו לא כשיר להילחם – ובצדק. בשנת 2015, נורמגומדוב ביטל את השתתפותו בשני קרבות, פעם אחת מול דונלד 'קאובוי' סרונה בגלל פציעה בברך ופעם אחת מול טוני פרגוסון בגלל פציעה אחרת. כמו כן, במרץ 2017 הוא ביטל קרב נוסף מול פרגוסון לאחר שהוא הודיע כי הוא חש ברע בעקבות תהליך השלת משקל.

במילים אחרות: זה לא בלתי מתקבל על הדעת שנראה את הקרב הזה מתבטל ברגע האחרון בגלל פרישה של חביב – והסקפטיים שבין חובבי הז'אנר יספרו שעד שזה לא קורה - זה לא קורה. על כן, נשתדל לשמור על אופטימיות, כי אם הקרב הזה באמת יקרה אז יש סיכוי שנזכה לראות את שיבת המלך האמיתית.