למעלה משנה של ציוצים חצופים וטראש טוק משובח הסתיימו בזירת T-Mobile ארנה בלאס וגאס, עם הניצחון של פלויד מייוות'ר. אחרי 10 סיבובים של קרב סוחף, הלוחם האירי נכנע לאלוף הבלתי מעורער של זירת האיגרוף.

האצטדיון היה גדוש באוהדיו השרופים של אלוף ה-UFC, שהגיעו כל הדרך מאירלנד, כמו גם שורה של סלבריטאים הכוללים את הכוכבת ההוליוודית שרליז ת'רון, שחקן הבייסבול האגדי אלכס 'איי רוד' רודריגז, הזמרת האמריקאית ג'ניפר לופז, שחקן הקולנוע ליאונרדו די קפריו, הזמר דרייק ואפילו אגדת המטאל אוזי אוסברון, שהגיע יחד עם אשתו לראות את הקרב.

אחרי עיכוב של כחצי שעה בשידור בעקבות עומס, ה-PPV יצא לדרך והקרב התחיל בסביבות 7:10 שעון ישראל. הסיבובים הראשונים היו טיפוסיים למדי, הן בשביל המתאגרף הוותיק שאמד את יריבו והן בשביל מקגרגור, שלא הפסיק להתגרות. חשוב לומר שלא מעט מהצופים הרגישו שהסיבובים הראשונים נגמרו לטובת הלוחם האירי, כולל המתאגרף מאני פקיאו - שמחק את הציוץ בנושא שפרסם בחשבון הטוויטר שלו לאחר דקות ספורות שהיה באוויר.


אי אפשר היה להתעלם מהעובדה שסגנון הלחימה של מקגרגור היה משהו לא שגרתי בשביל מייוות'ר, כולל כמה מכות לעורפו של המתאגרף שלא היו חוקיות במיוחד. בסיבובים הראשונים, על אף ההובלה של מקגרגור בניקוד, האירי ללא ספק מתח את סבלנותו של השופט עם כמה מכות - ספציפית בסיבוב ה-3, כאשר הוא קיבל לבסוף אזהרה מילולית מהשופט.

פלויד מייוות'ר
לקח את החגורה ששווה מיליונים, ואת הקרב. פלויד מייוות'ר, דקות לאחר הניצחון | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL

למרות ההובלה של מקגרגור בסיבובים הראשונים, מייוות'ר לא נבהל ועשה רושם שהוא רק מחכה בסבלנות שהאירי יאבד את כוחו - המתארף עשה את שיעורי הבית שלו לפני הקרב. לקראת הסיבוב ה-6 היה ברור שהזמן עשה את שלו וסיכוייו של האירי מצטמצמים. במילים אחרות, אלוף ה-UFC התחיל להתעייף. למרות זאת, בכל הנוגע לנקודות ואהדת הקהל ההובלה הייתה של האירי באופן ברור. כל מה שהוא היה צריך לעשות זה להחזיק מעמד בזירה.

בסיבוב ה-9 זה סוף סוף קרה: התהפכו היוצרות והעייפות התחילה להשפיע על מקגרגור. פרשנים כבר התחילו לציין את העובדה שבכל הנוגע לסיבולת, היתרון ללא ספק שייך לאלוף האיגרוף הבלתי מנוצח - שלהזכירכם נמצא בשנות ה-40 לחייו, מבוגר יותר בעשור ממקגרגור.

קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
מקגרגור הפגין את כל כוחו בסיבובים הראשונים | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL
קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
מקגרגור הביא את השופט לקצה | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

תחילת הסיבוב ה-10 היה הרגע שבו מיוות'ר תפס שליטה על הקרב ושלט לחלוטין ביריבו. בסופו של דבר, השופט עצר את הקרב והכריע אותו לטובת מיוות'ר.

קונור נתן ללא ספק תצוגת איגרוף נאה מאוד בשביל הקרב הראשון שלו והצליח לעמוד על שלו בזירה מול המתאגרף הטוב ביותר של זמננו. על פי כתב ESPN, מייוות'ר אף אמר בעצמו במהלך הקרב שמקגרגור טוב יותר ממה שציפה. אבל המציאות מדברת בעד עצמה – ניצחון על ידי נוקאאוט טכני ומאזן נצחונות של 50-0 בשביל פלויד "מאני" מיוות'ר.

קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
"נתן תצורת אגרוף נאה", מקגרגור בענף החדש | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL

למרות ההפסד, מקגרגור צפוי לקבל פרס תנחומים לא רע בכלל בצורה של סכום כספי אדיר. מבחינת חלוקת הרווחים של מכירת חבילת ה-PPV, ההערכות עומדות על יחס של 70-30 לטובת המתאגרף. נכון לעכשיו צפי הרווחים של קונור עומד על 100 מיליון דולר, בעוד שפלויד מצדיק את שמו האמצעי ומשלשל אל הכיס שלו לא פחות מ-300 מיליון דולר – וכאמור, כל זה רק מרווחי השידור של הקרב.

רק להזכירכם, מייוות'ר יוצא מהקרב הזה גם עם חגורת הניצחון המטורפת, שעשויה מעור תנין, יותר מ-3,000 יהלומים, קילו וחצי של זהב ועוד דברים טובים, שהעלו את השווי של הפריט הזה ליותר ממיליון דולר.

קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
מייוות'ר משתלט על הקרב | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL
קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
מראה למקגרגור מי האלוף האמיתי בזירה | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL
קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
גם דיקפריו צופה מקהל | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL
קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
מייוות'ר עומד להכניע את האירי | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL
קרב פלויד מייוות'ר קונור מקגרגור
נתן פייט יפה, אבל הוכנע | צילום: Christian Petersen, GettyImages IL