פלויד מייוות'ר הדהים הלילה את עולם אומנויות הלחימה עם הודעה מפתיעה בנוגע לקרב הבא שלו. על פי דיווחים של כלי תקשורת שונים ברחבי העולם, המתאגרף הבלתי מנוצח צפוי להילחם בקיקבוקסר יפני בסוף השנה הנוכחית בקרב ה-MMA הרשמי הראשון שלו. רבים מהמעריצים של המתאגרף קיבלו את ההודעה לאחר שפרסם תמונה די קריפית בחשבון האינסטגרם שלו.

התמונה פורסמה בלילה שבין ראשון לשני והציגה אותו יושב על הדום עם כפפות MMA של ארגון הקרבות היפני RIZIN. בתיאור התמונה נכתב: "ה-31 לדצמבר 2018, טוקיו". מאוחר יותר, נחשף במסיבת עיתונאים כי זהו התאריך שבו מייוות'ר יכנס לזירה עם טנשין נסוקאווה – האלוף טורניר הלחימה של ארגון RIZIN בשנה שעברה.

View this post on Instagram

December 31st 2018 #Tokyo

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

נכון לרגע זה עדיין אין יותר מדי פרטים טכניים על הקרב (כמו החוקים, המשקל, סוג הכפפות, מספר הסיבובים, היכן הוא ישודר, כמה כסף הלוחמים יקבלו וכו'). למרות זאת, ההודעה כן הצליחה להסעיר את קהילת ה-MMA, בעיקר בגלל הרקע המקצועי של נסוקאווה; הלוחם היפני, שצעיר ממייוות'ר ביותר מ-20 שנה, מחזיק במאזן מושלם בקרבות קיקבוקסינג עם 27 ניצחונות – 21 מהם בנוקאאוט. כמו כן, יש לו מאזן מושלם בקרבות MMA, עם 2 ניצחונות בנוקאאוט, ניצחון אחד על ידי הכנעה וניצחון אחד על ידי החלטת השופטים. במילים אחרות, מדובר בלוחם מקצועי בלתי מנוצח – בדיוק כמו מייוות'ר.

ההודעה על הקרב מגיעה אחרי תקופה ארוכה שבה המתאגרף רומז על המעבר שלו לקרבות MMA. רק לפני כמה שבועות הוא פרסם תמונה בחשבון האינסטגרם שלו ובה הוא כביכול מתגרה בחביב נורמגומדוב להיכנס איתו לזירה – לקרב בין שני לוחמים בלתי מנוצחים. כעת, מתברר שהקרב הזה עומד להיות דווקא מול נסוקאווה בטוקיו.

חשוב לציין כי רבים טוענים שהקרב הנוכחי ככל הנראה מהווה רק קרש מקפצה לקרבות גדולים יותר. על פי הדיווחים באתר האינטרנט Business Insider, מדובר במהלך שעלול להוביל לקרב חוזר של מייוות'ר מול מקגרגור – רק שהפעם, הוא יהיה תחת החוקים של MMA ולא אגרוף. למרות שהדרך ל-"קרב המאה 2" עדיין ארוכה, אלו שמעורים ברקע המקצועי של מייוות'ר יודעים שהוא לא מסוג האנשים שיחששו להיכנס לזירה – במיוחד אם הוא יקבל על זה מספיק כסף.