היריבות בין קונור מקגרגור לחביב נורמגומדוב עולה מדרגה ויורדת לפסים אישיים של ממש, כאשר כל אחד מהצדדים ירה בשבוע האחרון עלבונות קשים על השני. היריבות הקשה בין אלוף ה-Lightweight הבלתי מנוצח (נורמגומדוב) והכוכב מס' 1 של ה-UFC (מקגרגור) התדרדרה השבוע לרמות חסרות תקדים, כאשר קונור העליב את אשתו של חביב בטוויטר וזה בתגובה כינה אותו "אנס".

מאיפה נתחיל? מהודעת הפרישה ההזוי של קונור כמובן: ימים ספורים אחרי שהודיע על פרישתו מ-MMA, קונור מקגרגור שיגר שורה של ציוצים לכיוונו של המתאבק הרוסי לאחר שזה כינה את עצמו "מלך הג'ונגל", מיד אחרי ההודעה השנויה במחלוקת של הלוחם האירי. השיח האלים בין השניים הוא כמובן המשך ישיר ליריבות המרה שהתגבשה ביניהם באפריל של השנה שעברה, והגיעה לשיא בתגרה שפרצה באירוע ה-UFC 229. השבוע, השניים כבר עברו כל גבול – עד כדי כך שגם דנה ווייט, מבעלי ה-UFC, נאלץ להתייחס לרצף האירועים.

"דת ומשפחה זה קו אדום"

ביום ראשון האחרון מקגרגור הגיב לציוץ של חביב, צחק על כך שמנעו ממנו את כספי הזכייה ב-UFC 229, לעג לאחיו שקיבל אגרוף לעין בתגרה המונית ואף כינה את המתאבק הרוסי "חולדה". אם זה לא הספיק בשביל להבעיר את הרשת, הלוחם האירי הוסיף ביום רביעי האחרון את הציוץ הבא: "אל תפחד מהרימאץ' (קרב חוזר) חתיכת חולדה גועלית. אתה תעשה את מה שאומרים לך לעשות, כמו שאתה עושה תמיד". דיווחים שונים מדברים על כך שהציוץ הזה הגיע כתגובה על האמירה של חביב באוניברסיטת מוסקבה, בה הוא כינה את מקגרגור "אישה קנאית שאומרת שהיא תעזוב אבל תמיד חוזרת", ציטוט שאמנם יוחס לחביב, אך כלל לא ברור האם אכן נאמר.

שעה קלה אחרי "ציוץ החולדה" של מקגרגור ברביעי האחרון, הלוחם המופרע העלה תמונה של חביב מיום חתונתו ובה הוא נראה יחד עם אשתו בבגדים מסורתיים. "אשתך היא מגבת", כתב מקגרגור ומחק את הציוץ זמן קצר לאחר מכן – אבל כמובן שהנזק כבר נעשה והציוץ עורר סערה עצומה ברשת, והצליח להכעיס (באופן טבעי) גם את מנהלו של חביב.

"דיבור נגוע", כתב אלי עבדולעזיז, מנהלו של הלוחם הרוסי. "הבחור הזה מעליב את אשתו של מישהו וצוחק על הדת שלו. הוא לא מבין שהוא לועג ל-1.5 מיליארד מוסלמים. דת ומשפחה זה קו אדום. אתה גמור קונור. בוא נראה מה התקשורת תגיד עכשיו, אתה אנס ואפס". חביב הדגיש את האישומים באונס נגד מקגרגור בציוץ משלו עם תמונה של הלוחם האירי מתגופף עם אישה שאינה אשתו. "אנס, אתה אנס", צייץ חביב ביממה האחרונה. "אתה צבוע שלא אחראי על המעשים שלו. הצדק עוד ימצא אותך. כולנו נראה".

השיח האלים בין שני לוחמי ה-UFC גרר שורה של תגובות מצד אושיות רבות בתחום. ריאן מק'קינל, מגיש תוכנית רדיו מוכרת העוסקת בעולם ה-MMA, התייחס ליריבות המרה בין השניים וטען כי היא ההקבלה של "טופאק נגד ביגי" בעולם הלחימה המשולבת. בציוץ שלו בנושא, הוא כתב כי בהתחלה הוא היה "פחות מודאג משתי הדמויות המרכזיות, ויותר מהאנשים שנמצאים סביבם" – כעת, אפילו קונור וחביב מדאיגים אותו. "יש לזה פוטנציאל להפוף למשהו קטסטרופלי", הוא כתב והוסיף: "זה לא שווה את זה חבר'ה". אריאל חלוואני, פרשן ה-MMA של ערוץ הספורט ESPN, צייץ תמונת עבר של שני הלוחמים בימים יפים יותר וכתב: "אני מתגעגע לימים האלה".

כאמור, גם דנה ווייט, מבעלי הארגון, התערב ביממה האחרונה וטען כי הוא מתכוון לנקוט בצעדים על מנת להרגיע את המצב. בהודעה שמסר לאתר האינטרנט MMA Junkie, הוא כתב: "אני מודע לדיבורים בין חביב נורמגומדוב וקונור מקגרגור ברשתות החברתיות. המצב הנוכחי התדרדר לרמה לא מקובלת. על כן, אנחנו הולכים לנקוט בצעדים ההכרחיים בשביל ליצור קשר עם שני המחנות ולוודא ששני הצדדים יתייחסו למצב באופן פנימי".