גבר אמריקאי שנעצר לפני כחמש שנים בגין אחזקת סמים הפך לאחד הסיפורים הכי מדוברים ברשת בימים האחרונים אחרי שחשף את תגובתו יוצאת הדופן לשוטר שעצר אותו.

בסרטון שפורסם בפייסבוק והפך מהר מאוד לוויראלי, סיפר הצעיר, ג'ורדן בליידן, שהוא יזם מפגש עם טאנר דיוויס, סגן השריף של מחוז קלקמס שבאורגון, ומי שעצר אותו בזמנו, כדי לומר כמה דברים שהיה חשוב לו להשמיע – ובעיקר לבקש ממנו תודה על כך שהציל את חייו.

הפעם האחרונה בה השניים נפגשו הייתה כאמור בשנת 2015, כאשר דיוויס עצר את בליידן ברחוב עם סמים בכיסו. בליידן מספר שהוא התחנן בפני סגן השריף שלא יעצור אותו, ובסופו של דבר השניים הגיעו לאולטימטום. "אמרתי לו שאני מבטיח להיגמל מסמים אם הוא ידאג שלא יגישו נגדי כתב אישום", סיפר הצעיר. "אמרתי לו שאני כבר לא רוצה להיות נרקומן, ובניגוד לכל הציפיות סגן השריף נענה לבקשתי".

מיד לאחר מעצרו בליידן הובא לתחנת המשטרה לסגירת עניינים בירוקרטיים, ומשם, בעידודו של דיוויס, נשלח לתוכנית גמילה ממושכת.

שנה וחצי לקח לבליידן להשלים את תהליך הגמילה הקשה, ומאז, כך לטענתו, הוא הפסיק להשתמש בסמים, התחתן והביא בת לעולם. גם דיוויס עצמו התייחס להשתלשלות האירועים וסיפר "שזה נדיר מאוד לראות מהפך מהסוג שביצע בליידן באזור בו אנו חיים".

"אני לא האדם היחיד שמתמודד עם האוכלוסייה הזאת באורגון, ואני יכול להעיד שזה מאוד לא פשוט עבורם לעשות את הצעד הזה", סיפר סגן השריף. "זה נחמד מאוד לראות מישהו שהצליח לאפס את החיים שלו, זה נחמד לראות סיפור הצלחה".

כעת מקווה בליידן שסיפורו יעניק לאחרים השראה כדי לחולל מהפך באורח חייהם. "כשאתה מרושש והומלס, אתה לא מרגיש כמו חלק מהחברה. כשהייתי במצב הזה, הרגשתי בשלב מסוים שאני כבר לא רוצה להיות בחיים. מכאן צריך לבוא השינוי", סיפר הצעיר, "האזור בו אני חי מלא באנשים שנמצאים במצב בו הייתי לפני כמה שנים. אם הם יקשיבו לי, אבל באמת, הם יבינו שאפשר לצאת מזה".