שוטר אמריקאי הצליח לרגש לאחרונה מאות אלפי אנשים ברשת אחרי שעזר למשפחה נזקקת לרכוש אוכל, אבל עשה זאת בדרך יוצאת דופן שהפכה די בקלות לויראלית בכל העולם.

מאט לימה, שוטר ממדינת מסצ'וסטס שבצפון-מזרח ארה"ב, הוזעק לסופרמרקט על ידי הבעלים של המקום לאחר שזה חשד ששתי נשים גנבו עשרות מצרכים שונים, וזמן קצר לאחר שלימה הגיע למקום - הוא הבין מיד את מורכבות הסיטואציה.

"היה לי ברור לחלוטין שמדובר משפחה נזקקת", סיפר לימה בשיחה עם כתבי חברת החדשות WPTV. "היו שם שתי נשים בוגרות ושני ילדים צעירים שעזבו את החנות עם שקית ובה מספר מצרכים שהם לא שילמו עליהם. בשיחה עם הנשים הן טענו שלא היה להן מספיק כסף בשביל לשלם על כל הסל, שבגדול הכיל מצרכים לארוחת חג המולד. זה קרע את ליבי"

וכך, בתגובה לעבירה של שתי הנשים, לימה הורה להן לעזוב את המקום ולא לחזור אליו יותר, ולאחר מכן, הוא שילם מכספו האישי על שובר קנייה בשווי של 250 דולר לחנות אחרת באזור, והעניק אותו לשתי הנשים ההמומות. "עשיתי את מה שחשבתי שהוא המעשה הנכון", סיפר לימה. "הילדים שלהן הזכירו לי את הילדים שלי, ואני לא מסוגל לדמיין מה עובר למישהו בראש כשאין לו כסף לקנות אוכל והוא נאלץ לגנוב אותו".

המעשה של השוטר הפך אותו כאמור לגיבור מקומי וזיכה אותו במילים חמות ומחמאות מצד בני הקהילה והממונים עליו, וג'ורג' מקניל, מפקד תחנת המשטרה שבה מוצב לימה התייחס לפרשה, ואמר: "אני חושב שזה מעיד על האופי הנהדר שלו. מעשיו מבטאים בדיוק את הכוונה מאחורי 'לשמור ולשרת' את בני הקהילה".

"פשוט עשיתי את מה שהרגיש לי נכון", סיכם לימה. "לא עשיתי את זה כדי שכולם יחשבו שאני אדם טוב. שמתי את עצמי בנעליים שלהן והפגנתי מעט אמפתיה. זה הכל. מקווה ששוטר אחר היה עושה בדיוק את אותו הדבר".