אושיית אינסטגרם אמריקאית חשפה לאחרונה פרטים על התקרית הקשה בה הייתה מעורבת והובילה אותה לעונש מאסר של שנה. זה קרה באפריל האחרון, אז שנייד קלרמונט בת ה-25 (חצי הצמד "התאומות קלרמונט") הורשעה בהונאה לאחר שהשתמשה בפרטי כרטיס אשראי של אחד ממכריה ויצאה למסע קניות בשווי עשרות אלפי דולרים בזמן שהקורבן שלה נלחם על חייו כתוצאה ממנת יתר.

התאומות קלרמונט נחשבות לאושיות אופנה, לפחות ברשת האינסטגרם, שם עוקבים אחריהן למעלה מ-1.3 מיליון איש. השתיים הפכו לכוכבות בעקבות סדרת הריאליטי "Bad Girls Club", ואחריה כבר הפכו לדוגמניות מבוקשות, ואפילו שיתפו פעולה עם קים קרדשיאן בקמפיין האחרון שלה לקרולינה למקה. השתיים, או כך הן חשבו לפחות, היו בדרכן לבסס את מעמדן בתעשייה - אבל אז הגיעה התקרית שהפכה את עולמן.

View this post on Instagram

A post shared by Shannon and Shannade Clermont (@clermonttwins) on

זה קרה ב-31 בינואר 2017, מיד בסיום הדייט של שנייד עם ג'יימס אלֵסי. אנשים שמעורים בחיי הלילה של ניו יורק מכירים את אלסי בתור אחד מכרישי הנדל"ן המובילים במנהטן, בזמן שנשים רבות מכירות אותו בתור "שוגר דדי" שערורייתי – ביניהן גם שנייד. על פי כתב האישום, כוכבת האינסטגרם עשתה שימוש בפרטי כרטיס האשראי של אלסי, אחרי שנטשה אותו בדירתו בזמן שסבל ממנת יתר קטלנית עקב שימוש בקוקאין ופנטניל.

בריאיון לכלי התקשורת בארה"ב, שינייד הביעה חרטה על המעשה וטענה שהוא עדיין היה בהכרה כשעזבה את הדירה. "הוא לא ישן כשעזבתי, הוא פשוט היה שיכור לחלוטין", היא סיפרה. "כעסתי. חשבתי שהוא משחק איתי משחקים, אז הלכתי". כוכבת האינסטגרם הודתה כי לקחה את פרטי האשראי של אלסי והשתמשה בהם במשך כמה חודשים לטובת קניות של מותגים שונים בשווי כולל של 20 אלף דולר.

"ברגע האמת של מבחן האישיות, הגברת קלרמונט בחרה לנטוש את הקורבן בדירתו, ועזבה עם פרטי כרטיס האשראי שלו בלי ליצור קשר עם שירותי ההצלה. אין כל הצדקה לאקט המביש הזה", טען השופט בעת שהקריא את גזר דינה. 

כרגע נראה כי שנייד צפויה להיכנס לכלא בדרגת בטיחות נמוכה בלוס אנג'לס, שם תרצה את שנת המאסר שנגזרה עליה. עד אז, היא ואחותה ממשיכות לעבוד בתעשייה האמריקאית ושתיהן מקוות כי התקופה הזו לא תטרפד את המשך הקריירה שלהן. "אנשים רבים נכנסו למאסר ויצאו משם חזקים יותר", היא סיפרה. "אני מקווה שכם יהיה גם המצב שלנו".