מארינה מקסימיליאן בלומין: כי היא גדולה מהחיים

מארינה מקסימיליאן בלומין (להלן: מארינה) היא האישה המושלמת, אחת כזו שכיף להעריץ. נתחיל בדברים הבסיסיים: יפה, מצחיקה, חמודה, מתוקה, חייכנית, נעימה, אלגנטית, קלאסית, כריזמתית, מוכשרת, בטוחה בעצמה, עצמאית.
נמשיך בכך שמדובר בכישרון המוזיקלי והאמנותי מהגדולים שצמחו כאן בשנים האחרונות (אם לא הגדול שבהם), ונחתום בכך שמודבר באישה גדולה, יש שיאמרו גדולה מהחיים, או כמו שחבר ניסח זאת בדייקנות אמריקנית: "She's A Lot Of Woman". כי מארינה היא בריה סקסית למדי, סקסית אפילו מאוד, עם אפיל מפיל, עם נוכחות מינית ששורפת מצלמות, עיניים ועדשות משקפיים.

מארינה מקסימיליאן בלומין פרומו 2 (צילום: רותם ואחניש)
הפסקנו לספור ב-13 מחמאות בפסקה הראשונה - ויש עוד אחת. מארינה מקסימיליאן בלומין | צילום: רותם ואחניש

מי שנבהל מהמוחצנות השופעת והכובשת שלה יכול להתנחם בכך שככל הנראה מדובר בשימוש מושכל בנתונים טבעיים מבורכים לצורך קבלת תשומת לב לדברים החשובים באמת. מי שבכל זאת מפנטז מוזמן לצפות שוב (ושוב) בפרק של "רד בנד" בו מגשימה מארינה בהומור העצמי המפורסם שלה כמה מהסטיגמות הנפוצות על בנות עדתה.
אל תקשיבו לכאלה שמעלים שוב ושוב את העובדה שלא עברה בבקו"ם. הבחורה התנדבה למען ילדים, חולים, נזקקים ומסכנים יותר ממה שכולנו נתנדב בכל החיים. אז בחייאת, שחררו לה כבר את הפלנלית מהעיניים. יש לה עיניים כאלה יפות, למה לא ליהנות מהן.
אגב, השנה היא כיכבה בתוכנית טלוויזיה, העלתה שני מופעים מצוינים והוציאה שירים מאלבום בכורה. אבל את מי זה מעניין.
(אסף נבו)

איילה רשף: כי היא ניפצה לנו את הסטיגמות

גם המכולות בחייריה לא מעבירות כמויות טראש כמו מה שהושלך על הגברת רשף במשך עונת המשך מחשמלת במיוחד של האח הגדול. השאפה, שענטזה בקלאס לשהות המצולמת שלה בכלוב על תקן הכוסית האינטילגנטית ונתקעה בדרך בחומת רגשות כלפי שפיץ כמו סער שיינפיין, הייתה חייבת לסתום את המינוס עם צ'יק הזכייה אבל במקום זה קיבלה את האקזיט הרבה לפני הגמר ועכשיו הגיע התאריך לתקן את האיוולת.

איילה רשף בביקיני 6 (צילום: אלעד דיין)
נכון, ראיתם את התמונה הזאת לפחות עשר פעמים בשנה האחרונה - אבל זה בדיוק העניין. איילה רשף | צילום: אלעד דיין

נקלף הצידה את העובדה שכישוריה הפיזים של רשף כפי שהוצגו לראווה בחן אסתטי על המלבן בסלון לעצמם שווים חצי תואר של אשת השנה, אבל לא על איכויות ביקיני נפל פה הפור. מה שבעט את רשף לזכייה בטייטל הוא הצצה המסקרנת שהיא סיפקה לנו לעולמן המורכב של הליגות הצפונבוניות. כולנו חתמנו על זה שרשף היא מסוג הצ'יקות שסגורות על זה שהחמה זורחת להם מפס החוטיני והיא כולה עקוצה בשופוני מתנשא, אבל במקום זה קיבלנו ליידי איכותית שהתאהבה בחן, קיבלה את הלאטמה, המשיכה לדרכה וכפיצוי על הסבל זכתה לצ'יפור עם שורד מחוטב.
היה לאיילה את כל ההצדקות להשפריץ רפש על הפרקליט שחתך, להתבצר בדמות הביץ' שניסינו לעשות ממנה ולהתפוגג לגומה השחורה שמסתתרת אחרי השליש תהילה, אבל במקום זה קיבלנו אצילות וחיוך רחב ששווים גיג בערוץ המוזיקה עם אופציה לתקיעת בזנט מוצדק בשואו ביז.
(ספי קצב)

יסמין פיינגולד: כי היא גיבורה אמיתית

כמו בכל שנה, הרבה נשים צדו השנה את עיני. חלקן אפילו יותר מאשר את העיניים. המועמדות ל"אשת השנה" רבות: אורלי אינס ודאי תרוץ חזק השנה ברשימות מקבילות; ביבי עיישה האפגנית שפניה הושחתו גילתה לא פחות אומץ בחשיפתה; לסנדרה בולוק היתה שנה מוצלחת; קייט מידלטון קיבלה סוף סוף הצעת נישואין מהנסיך שלה; ליידי גאגא משלה בכיפה; את קים קלייסטרס אני מעריץ; ויש גם נשים שמבחינתי הן נשות השנה כל שנה, כמו ביונסה, מריון קוטיאר ואוונג'לין לילי.
התגליות שלי לשנת 2010 הן הדוגמנית הבריטית היפהפיה קרלי בייקר, שהכרתי בקליפ של פרופסור גרין, והצרפתייה המעלפת לטישיה קסטה, שגילמה השנה את ברידג'ט בארדו בסרט הצרפתי "גינסבורג". ומעט נקבות הרשימו אותי השנה כמו סוסת המרוצים המופלאה זנייטה.

השיקום הסתיים בהצלחה. יסמין פיינגולד (צילום: חדשות 2)
איזו אלופה. יסמין פיינגולד | צילום: חדשות 2

אבל מי שעשתה לי את 2010 היא יסמין פיינגולד. ב-2009 נפלה פיינגולד מסירת הקיאק שלה בירקון, והיתה רחוקה כפסע מן המוות. העובדה שמבין כל האנשים שצפו בה טובעת, רק אחד שנקלע למקום אץ להצילה, מלמדת שרק צירוף מקרים פלאי הציל אותה ממוות.
בספטמבר השנה צפיתי בה נואמת באירוע התרמה של בית לוינשטיין. היא היתה חזקה ונחושה, כאילו לא היתה בעיצומו של תהליך שיקום שנמשך מזה שנה וחצי, ושבתחילתו לא היתה מסוגלת לזכור את הדרך מהחדר לשירותים. כעבור שבועיים היא זכתה, כחלק מרביעיית בנות, באליפות ישראלים לקיאקים. הדרך לשיקום מלא עוד ארוכה, אבל במחי משוט הזכירה לי פיינגולד את כל מה שראוי להערצה בטבע האנושי – אותו טבע אנושי שכמעט הותיר אותה לצלול אל מותה.
(ניב שטנדל)

אנסטסיה מיכאלי: כי היא בולדוגית מספר 1 בארץ

מבחינתי שנת 2010 שייכת לאחת ויחידה, ח"כ אנסטסיה מיכאלי. מיכאלי שהתאוששה במהירות מלידת בנה השמיני בשנה שעברה חזרה כמו פנתרה להילחם את המאבקים שהיא כל כך אוהבת. הח"כית של ישראל ביתנו התחילה את השנה כשקראה לשלול לענת קם את האזרחות באשמת ריגול, אחרי זה היא כמעט דפקה מכות לעמיתה ח"כ חנין זועבי וכמובן ניסתה לשלול גם לה את האזרחות בגלל תמיכתה במשט המחבלים מטורקיה. את השנה מקנחת הבולדוגית העסיסית של ליברמן במלחמה נגד הדרוזים, הערבים והבדואים שלטענתה אחראים לשריפה בכרמל. מה העונש שמגיע להם לטענת מיכאלי אתם שואלים? כמובן, שלילת אזרחות!

אין תמונה
יורה לכל הכיוונים, ואז מה אם היא לא תמיד פוגעת. אנסטסיה מיכאלי

אם נכנסתם ללחץ והלכתם לחפש את הדרכון מחשש שאנסטסיה אחריכם, אין לכם באמת מה לחשוש. ח"כ מיכאלי אולי יודעת איך לחזור מהר לגזרה אחרי הלידה ואיך לקבל כותרות בתקשורת, אבל עד היום אזרחות, היא לא הצליחה לשלול לאף אחד. ככה היא הבולדוגית האהובה שלי, נובחת, אבל לא ממש נושכת.
(איתי אליצור)

ליידי גאגא: כי היא חוצה גבולות

מה עוד אפשר להגיד על מטאור הפופ שהתנגש בכדור הארץ בשנים האחרונות שלא נאמר. ליידי גאגא מגדירה מחדש כל יום את הגבולות במוזיקה ובאופנה. מעבר לסינגלים שכובשים את כל המצעדים האפשריים וכמויות הפרסים שנערמים עליה כל טקס, ליידי גאגא ממשיכה לשבור שיאים. השנה היא הפכה לאמנית הראשונה בהיסטוריה שגרפה מעל למיליארד צפיות ביוטיוב, נכנסה לרשימת 100 האנשים המשפיעים ביותר במגזין טיים והוכתרה על ידי מגזין פורבס במקום השביעי ברשימת מאה המפורסמים המשפיעים ביותר בעולם ובמקום השני כזמרת עם ההשפעה הכי גדולה.

אין תמונה
כי כולם מדברים עליה, כי היא כוסית, וכי לא יכולנו לשים את בריטני ספירס שנתיים ברצף. ליידי גאגא

אם זה לא מספיק, ואנשים יכולים לחלוק עליי, אבל הבחורה כוסית, ואפילו אחת הכוסיות שיש כרגע בשוק. אז אם אלטון ג'ון אמר בנאום פרישתו מהמוזיקה שהוא לא יכול להתחרות יותר בליידי גאגא, ושמאחוריה שני אלבומים מצליחים ועוד השלישי בדרך, ועם סיבוב הופעות מצליח שאפילו כלל את ישראל, אין ספק ששנת 2010 היא השנה של הליידי. אל דאגה, לא שכחתי את בריטני, היא מחכה ל-2011.
(דיויד ארונוביץ)

קרן פלס: כי אין כמו יחסי אהבה-שנאה

קרן פלס מעצבנת אותי. קשה לי לסבול שירים מתוקים כמו איתי או שמעון השכן, קשה לי מאוד לסבול את מירי מסיקה, עוד יותר קשה לי עם איה כורם והכי קשה לי עם המיינסטרים הממוסחר עד זרא שעטוף תמיד בחיוך סקסי-תמים שהזיוף שלו בולט למרחוק. ופתאום היא גם כותבת טור בעיתון ובטח היא מה זה מעריכה את יאיר לפיד. ואני, אם יש משהו שקשה לי לסבול זה אנשים שמעריכים את יאיר לפיד.

קרן פלס, ג'ון לנון בהיכל (צילום: ענבל מור)
קילפה כמה שכבות וגילינו שאנחנו דווקא אוהבים. קרן פלס | צילום: ענבל מור

רק שאיכשהו השנה, בניגוד גמור לכל השנים הקודמות מאז פרצה פלס לתודעה, משהו קרה. אולי בגלל השנה הקשה שעברה עליה עם השמפו וכל הביקורות והפלייליסט, אולי בגלל שנחשפתי לשיר "רצה הביתה" שמראה על משהו עמוק ומרשים מאחורי הזיוף, ואולי בגלל הגירושים שפתאום הזכירו לי שהיא גם מאוד שווה אחרי שמסירים את החיוך. בכל מקרה, מודה שנמשכתי. והרי כולנו יודעים שאין משיכה חזקה יותר מלאישה שאתה בעצם לא סובל (אחרת לכו תסבירו את מוסד הנישואין). וחוצמזה – עדי הימבלבוי פשוט מתחתנת.
אגב, הנה משהו שהיא בטוח לא רוצה שתראו. אמיתי לגמרי.
(מוטי דה פיצ'וטו)

קארין כהן ונטלי דדון: כי הן אוהבות אותנו, ואנחנו אותן

אחד האירועים הכי משמעותיים שקרו בערוץ הגברים השנה, היה כמובן תחרות הישראלית הסקסית. כשהתחלנו את התחרות, התלבטנו האם זה הוגן לשים דוגמניות לא מאוד מוכרות, כמו נטלי דדון וקארין כהן, לצד סלביות-על כמו בר רפאלי ומורן אטיאס. מהר מאוד הבנו שההתלבטות שלנו לא רק שלא הייתה רלוונטית, היא הייתה בדיוק הפוכה - היינו צריכים לתהות לעצמנו אם זה הוגן כלפי בר רפאלי!

נטלי דדון וקארין כהן - הישראלית הסקסית 2010 (צילום: דורון שטיין, עוזרי צלם: אייל לוי, ירון רון)
תזכירו לנו מי זאת בר? נטלי וקארין נכנסו לנו חזק לתודעה | צילום: דורון שטיין, עוזרי צלם: אייל לוי, ירון רון

כי מסתבר שקארין כהן ונטלי דדון הצליחו להגיע לקהל הישראלי הרבה יותר מאשר מה שבר רפאלי, מורן אטיאס או עדי הימלבלוי הצליחו. קארין זכתה בענק בתואר הישראלית הסקסית 2010, ומיד אחריה הגיעה נטלי דדון, כאשר הן אוספות אלפי לייקים במהלך הדרך.
אז כמובן שרשימת הנשים שעשו לנו את 2010 לא יכולה להיות מלאה בלי שתי אלה. בגלל הסקסיות, בגלל שכל כך הרבה אנשים אוהבים אותן, בגלל קרב החתולות הבלתי נשכח ובגלל שאנחנו צופים שמכאן והלאה הן יכולות רק לטפס.
(זיו גוש)

ההיא מהפייסבוק

גולשת בפייסבוק על המיטה (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
אתה לא ממש מכיר אותה, אבל היא עשתה לך את השנה. תודה, מארק צוקרברג | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

אתה מכיר אותה. או בעצם, אתה לא. ובכלל זה לא משנה אם אתה מכיר אותה או לא. יש לה בטוח תמונה אחת בביקיני, ולפחות תמונה אחת עם חתול ולעתים קרובות גם יש לה תמונה אחת מחזיקה מישהו על כף היד במדבר הסלאר בבוליביה. ויש לכם שני חברים משותפים. אחד היה איתך בצבא, השני היה איתך ביסודי. את שניהם לא פגשת מאז שדודו טופז היה הראשון בבידור. ועכשיו היא רוצה להיות חברה שלך. ואתה יכול להחזיר לה על כל הפעמים שהצעת חברות לבנות בכיתה ג' והן אמרו לך שהן לא בנויות לקשר מחייב. ואתה יכול לסרב בנימוס, כי אתה כבר מאמין שיש לך מספיק חברות בפייסבוק שאתה לא ממש בקשר איתן. אבל בסופו של דבר אתה תצרף אותה. ולא רק בגלל אותה תמונת ביקיני, אלא בגלל אותה פנטזיה ישנה שאולי זאת אהבת חייך שפתאום מצאה אותך כמו הנסיך שמצא את רפונזל בטירה הגבוהה. האישה הזרה בפייסבוק מציגה לראווה את ההווה המציצני שלך, ואת הכוונות האמיתיות שלך לעתיד. מארק צוקרברג לא התכוון להיות קופידון, אבל אתה עדיין מאמין שהוא ישלח לך חץ עם לייק, ישר אל תוך הלב.
(עמית סלונים)

>> נינט, בריטני ורוני דלומי: הנשים שעשו לנו את 2009