ספרד: גבר תושב קטלוניה גרם לבהלה אדירה בעיר קאללה שממוקמת צפון מזרחית לברצלונה – והכל בגלל פאדיחה משוגעת ובלתי נתפסת בגן הילדים של בתו.

הסיפור, שהפך לוויראלי בכל ספרד ואמריקה הלטינית, החל כשחואן מנואל, "כוכב" האירוע, אסף את בתו הקטנה מהגן ונסע איתה לביתו. אלא שכמה שעות מאוחר יותר התברר לו שהוא אסף את הילדה הלא נכונה, וכאשר נשאל מה גרם לבלבול - הוא ענה כי כלל "לא הבדיל בין השתיים".

ממצאי חקירת המשטרה בנושא חשפו כי הילדה נמסרה לאב על ידי סייעת מחליפה שעבדה במקום באותו הזמן, ובמהלך חקירתו סיפר האב לשוטרים שחלפו שנתיים מאז שראה את בתו בפעם האחרונה בגלל מאבקי משמורת עם אמה של הילדה, והוסיף שלבתו ולילדה שאסף בטעות יש את אותו שם פרטי.

עם בירור כל הפרטים ואחרי ששתי הילדות חזרו כל אחת לביתה, סיפר חואן מנואל לכלי התקשורת בארצו מה גרם לו להבין בסוף שמדובר בטעות והילדה אסף אינה בתו. "שיחקנו יחד, הבאתי לה חטיף והכל הלך מצוין. אני לא שמתי לב להבדל, אבל בתי הגדולה פתאום באה אליי ואמרה לי שאמיליה נראית שונה".

בהמשך הוסיף מנואל שלבתו הביולוגית ולילדה שאסף בטעות לביתו יש תווי פנים זהים כמעט לחלוטין, ורק אחרי שהוריה של הילדה שנלקחה בשוגג דיווחו על היעלמותה - המטפלת המחליפה סיפרה שאדם אחר הגיע למקום ואסף את בתם.

וכך אחרי חקירה קצרה אך מלחיצה, הצליחו רשויות החוק בסופו של דבר לאתר את חואן מנואל, ואחרי שכל הפרשה הגיעה לסיומה, הוא ניצל את ההזדמנות להתנצל על המקרה: "אני מבקש סליחה", אמר בהודעה לכתבים מקומיים. "פשוט לקחתי את הילדה והלכתי. אני לא יודע מה לומר, הייתי משוכנע שהיא הבת שלי".