תחרות הרמת משקולות ברוסיה קיבלה תפנית נוראית אחרי שאחד המתחרים נאלץ להתפנות לביה"ח עם פציעה קשה שתועדה כולה על ידי המצלמות.

אלכסנדר סדיק, מרים משקולות במקצועו, היה אחד מבין המתחרים באליפות אירופה בהרמת משקולות של ארגון World Raw Powerlifting. כשהגיע תורו לעלות ולהראות את כוחו, הוא ניסה לבצע תרגיל סקווט (Squat) כשהוא מרים משקל של 400 ק"ג. 

בסרטון שתיעד את התקרית המצמררת ניתן לראות כי כבר בהתחלה סדיק מצליח בקושי למצוא איזון עם המוט הכבד, וכמה רגעים לאחר מכן הוא נראה כשהוא מנסה לרדת על הברכיים באיטיות, ואז מתמוטט אחרי שרגליו קרסו תחת העומס הרב. 

 

כשמאזינים לסרטון אפשר לשמוע די בבירור את הרגע בו מרים המשקולות פורק את שתי הברכיים שלו, וסדרנים שהיו במקום מיהרו להגיע אל סדיק ולעזור לו בזמן שהוא סובל מכאבים איומים. 

תרגילי סקווט, חשוב לדעת, דורשים מהמבצע לא רק רגליים חזקות - אלא גם שרירי ליבה מפותחים. בחודש ינואר האחרון נקבע שיא העולם בסקווט אחרי שנייתן בפטיסט האמריקאי הצליח להניף מוט עם משקל של 579.98 ק"ג, ולשם ההשוואה - המשקל הממוצע של מרימי משקולות מתחילים נע בין 50 ל-100 ק"ג. 

סדיק הובהל לביה"ח אחרי התאונה שם הוא אובחן עם פריקה של שתי הברכיים וקרע בשרירי הקוודרספס (ארבע ראשיים). הוא נאלץ להיכנס לניתוח דחוף שנמשך 6 שעות ובו אורתופד-כירורג תפר לו חזרה את השרירים שנפגעו בתאונה.

בשיחה עם כתבים מקומיים, סיפר מרים המשקולות שמתאושש ברגעים אלה בבית החולים: "אני אאלץ לשכב עכשיו חודשיים במיטה בלי להזיז את הרגליים, ואז אלמד ללכת מחדש. אין ברירה".