דרמה ברחובות קמבודיה שם תושבים מקומיים צילמו לאחרונה אריה צעיר מסתובב חופשי להנאתו. התקרית הביזארית ארעה בפנום פן, בירת המדינה, ביום שני האחרון, והתמונות, שעוררו סערה במדינה, הובילו לחרושת שמועות שבסופה התברר שהתקרית הביזארית ככל הנראה קשורה לקנוניית סחיטה נגד זאי שינג'יאנג, איש עסקים מקומי והבעלים של הטורף העצום.

ממצאי חקירת המשטרה העלו כמה גרסאות באשר להשתלשלות האירועים: עובדיו של איש העסקים הקמבודי סיפרו שבעל החיים ברח אחרי שאחד מהם שכח לסגור את שערי המתחם של בביתו של של שינג'יאנג, בזמן שאיש העסקים עצמו טען שהאריה שוחרר בצורה מסתורית זמן קצר אחרי שקיבל עשרות שיחות טלפונים והודעות מעובד שלו לשעבר שאיים לשחרר את בעל החיים בטענה כי "לא מאכילים אותו".

איש העסקים סיפר בהמשך כי הוא חושד שאותו עובד לשעבר הוא למעשה האדם שעומד מאחורי שחרורו של האריה, ולטענתו מדובר באדם שכאמור עבד אצלו בעבר, ופוטר לאחר שהתברר שהוא גנב ממנו סכום של כ-4,000 דולרים. בראיון שנתן לכלי התקשורות המקומיים בארצו, טען שינג'יאנג כי אותו עובד יצר איתו קשר לאחר פיטוריו וניסה לסחוט אותו שוב ושוב אך ללא הצלחה.

גורמים שונים בקמבודיה התייחסו לתקרית וציינו שזו לא פעם ראשונה בה איש העסקים הסתבך בגלל אריה המחמד שלו, ובעבר הוא נאלץ לשלם קנסות בגובה של עשרות אלפי דולרים אחרי שהתברר כי נהג לשחרר את הטורף לחופשי בחצר האחורית שלו.

מאז פרסום פרטי המקרה האריה נלקח מידיו של שינג'יאנג אחרי שהתברר שהוא נוהג כאמור לשחרר אותו לחופשי ביוזמתו, אך לבסוף הוא הוחזר אליו לאחר שהתגבשה פשרה בנו למשרד החקלאות המקומי לפיה הוא יבנה לטורף מתחם מיוחד. האם זה יעזור? ובכן לנו יש תחושה שנראה שוב את האריה מסתובב חופשי.